کد مطلب: 

269594
از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون ۱۷۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‏‌اند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای اداری شهرستان نایین خبر داد که در دولت سیزدهم و در این مدت کوتاه ۱۷۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.
از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون ۱۷۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‏‌اند

به گزارش سیتنا، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز در ابتدای سفر استانی به اصفهان، به نمایندگی از هیات وزیران ابتدا به شهرستان نایین رفت و در بدو ورود به این شهرستان از بیمارستان در حال احداث افضلیان و سپس از CNG مادر و طرح ساماندهی گلزار شهدای نایین بازدید کرد.
وی در ادامه و در جلسه شورای اداری شهرستان با حضور فرماندار، امام جمعه، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران محلی، پس از استماع گزارشات ارایه شده با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم تقریبا هر هفته یک سفر استانی در دستور کار دارد گفت: برخی به اشتباه گمان می‌کنند که تصمیمات در شورای اداری استان‌ها و یا شهرستان‌ها خلع الساعه است؛ در حالی که برای انجام هریک از این سفرهایی از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی می‌شود و از قبل هیات‌های اجرایی برای بررسی مصوبات مورد نیاز سفر به استان‌ها و شهرستان‌ها سفر می‌کنند و در نهایت در جلسات کارشناسی با حضور وزرا این مصوبات تهیه می‌شود‌.
وزیر ارتباطات با اشاره به برنامه دولت در دور نخست سفرهای استانی گفت: برنامه دولت در دور نخست سفرهای استانی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است. در دورهای بعدی این سفرها حتما برای پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای برنامه‌ریزی خواهد شد.
زارع‌پور با بیان اینکه دولت با تمام وجود برای رفع مشکلات مردم شبانه‌روزی تلاش می‌کند گفت: با این حال باید توجه داشت برخی از مشکلات ریشه‌ای هستند و رفع آن نیازمند زمان است ولی دولت برای کوتاه کردن این زمان و رفع مشکلات ریشه‌ای هم عزم جدی دارد.
وی با اشاره به برخی از مشکلات از جمله کنترل بیماری کرونا با تامین و تولید واکسن گفت: کنترل بیماری کرونا و به حداقل رساندن تلفات ناشی از این بیماری از طریق تامین و تولید واکسن دستاورد کوچکی نیست.
وزیر ارتباطات افزود: در حوزه‌های دیگر هم دولت دستاوردهای خوبی داشته است از جمله در حوزه فروش نفت که در ماه‌های اخیر تولید و فروش نفت افزایش قابل توجهی داشته است و یا سوآپ گازی به ترکمنستان که از مدت‌ها پیش متوقف شده بود که دوباره آغاز شده است.
وزیر ارتباطات با اشاره به حوزه کاری خود در وزارت ارتباطات نیز گفت: در حوزه ارتباطات، در دولت سیزدهم و در این مدت کوتاه تاکنون ۱۷۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند. همچنین برای افزایش سرعت و کیفیت شبکه ارتباطی پروژه بزرگ و ملی فیبر‌نوری را کلید زده‌ایم که تاکنون یک میلیون پرت هم راه اندازی شده است.
وی افزود: در حوزه فضایی هم در این دولت پس از یک دهه وقفه جلسه شورای عالی فضایی تشکیل شد و توانسته‌‌ایم  به توفیقات قابل توجهی دست پیدا کنیم و اکنون با افتخار می‌توانیم عنوان کنیم که چرخه کامل صنعت فضایی شامل ساخت و پرتاب ماهواره و بهره‌برداری از داده‌های فضایی را بدست آورده‌ایم.
عیسی زارع‌پور پیش از شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان نایین، در منزل خانواده قدرت‌اله و محمود هرمز نصیری از شهدای دفاع مقدس حضور پیدا کرد و از ایثارگری‌ها، صبر و بردباری این خانواده شهید قدردانى کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 1
2022-06-16 15:20

دیدگاه‌ها

تصویر Anonymous
از دولت اصلاخات تا کنون وزرای مختلف امده اند و هر کدام مدعی شده اند مه تعدادی روستا را به شبکه اطلاعات متصل فرموده اند خیلی خوب تعداد ای ادعا ها سه برابر تغداد آبادیهای کشور است لطفا بفرمائید چکنیم تا تغداد دروغگو ها کاهش یابد انشالله
ارسال شده توسط Anonymous در 02 تير 01 - 00:17

افزودن دیدگاه جدید