کد مطلب: 

268746
فناوری‌های دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سالم؛ شعار روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی
دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU)، گفت: روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی این امکان را برای کشورهای عضو ITU و شرکاء فراهم می‌کند که آگاهی خود را در خصوص نقش مهم مخابرات و ICTs در حمایت از مردم برای سالم، متصل و مستقل ماندن بالا ببرند و زندگی سالمی را با افزایش سن تجربه کنند.
 اتحادیه بین‌المللی ارتباطات

به گزارش سیتنا، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU)، "فناوری‌های دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سالم" را بعنوان شعار روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی (WTISD) سال ۲۰۲۲ اعلام کرد.

هالین ژائو در این پیام عنوان کرده است:

دسترسی برابر به فناوری‌های دیجیتالی، تنها یک مسئولیت اخلاقی نیست، بلکه برای رفاه و پایداری جهانی ضروری است.

اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی (WTISD) از سال ۱۹۶۹ هر ساله روز ۱۷ می را به منظور بزرگداشت تاسیس ITU و امضای اولین کنوانسیون بین‌المللی تلگراف در سال ۱۸۶۵ جشن گرفته است.

بالا رفتن سن جمعیت جهان، روند جمعیتی تعیین‌کننده قرن ۲۱ خواهد بود در عین حال جوامع ما به دنبال فرصت‌های حاصل از این روند هستند. مخابرات و ICTs می‌توانند در تحقق روند سالم سالمندی موثر واقع شوند.

همچنین در کمک به مردم در ساختن شهرهای هوشمند، مبارزه با تبعیض‌های مبتنی بر افزایش سن در محیط کار، حصول اطمینان از شمول مالی افراد سالمند، و حمایت از میلیون‌ها مراقبت‌کننده در سرتاسر جهان موثر هستند.

روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی این امکان را برای کشورهای عضو ITU، شرکاء و سایر ذینفعان فراهم می‌کند که اگاهی خود را درخصوص نقش مهم مخابرات و ICTs در حمایت از مردم برای سالم، متصل و مستقل ماندن هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ احساسی و مالی بالا ببرند و زندگی سالمی را با افزایش سن تجربه کنند. همچنین یادآور نقش حیاتی مخابرات و ICTs برای پایداری سیستم‌های اقتصادی و بهداشتی است.

اتحادیه بین‌المللی ارتباطات به عنوان قسمتی از تلاشش، هم جهت با دهه سالمندی سالم سازمان ملل متحد و شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی مبنی بر "فناوری‌های دیجیتالی برای افراد سالمند و سالمندی سالم"، از کشورهای عضو دعوت می‌کند تا با ارائه طرح‌های ابتکاری ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی خود در تسریع فناوری‌های دیجیتالی برای سالمندان و سالمندی سالم مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
کاربر
2022-05-15 09:13

افزودن دیدگاه جدید