کد مطلب: 

268603
ببینید| رستگار: بیشترین وقت وزارتخانه‌های ارتباطات و صمت، صرف گزارش‌دهی کارهای نکرده می‌شود؛ با این شیوه کار، دو میلیون هم از پروژه‌ی 20 میلیونی فیبرنوری به سرانجام نمی‌رسد
دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران، گفت: بخش دولتی به جای حمایت از بخش تولیدی، خدماتی و پیمانکاری داخلی باید از بخش خصوصی یاد بگیرد که چطوری خودش را سازماندهی کند و کارش را درست انجام دهد، امروز شاهدیم در بخش‌های دولتی همچون وزارت ارتباطات و وزارت صمت که تشکل ما با آنها در ارتباط است، بیشترین وقت آنها برای این موضوع گرفته می‌شود که برای کار نکرده گزارش دهند.
فرامرز رستگار

به گزارش خبرنگار سیتنا، مهندس فرامرز رستگار در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه کیتکس، گفت: در نمایشگاه‌های اینچنینی باید بتوان دستاوردهای کشور را به نمایش گذاشت تا مجریان و سیاست‌گذاران در جریان قابلیت‌های حوزه قرار گیرند. از سال گذشته با شروع کار دولت جدید، کنفرانس ظرفیت را در حوزه‌ی شبکه‌ی ملی اطلاعات که شبکه‌ی شبکه هاست تعریف کردیم.

وی ادامه داد: در همین راستا، شبکه‌ی ملی اطلاعات را محور قرار دادیم و پس از آن کنفرانس ظرفیت را تعریف کردیم که تفاوت آن با نمایشگاه و همایش و جلسات تصویرسازی در این است که کنفرانس ظرفیت تجمیع این سه بخش است و باید دولت و حاکمیت، ظرفیت سیاست‌گذاری خودش را نمایش دهد و کارگزاران اجرایی و اپراتورها پتانسیل ها و نیازهای خودشان را ابراز کنند و همچنین شرکت‌های تحقیقاتی و تولیدی با زنجیره‌ی داخلی، ظرفیت‌هایشان را برای پیاده سازی برنامه‌ها ارائه دهند که به این مدل، کنفرانس ظرفیت گفته می شود.

رستگار گفت: در مهرماه سال گذشته کنفرانس ظرفیت را به طور عام برگزار کردیم تا ابعاد آن روشن شود و در اسفند ماه سال گذشته هم این کنفرانس را با محوریت دسترسی به اینترنت پرسرعت بر مبنای فیبرنوری (FTTx) به صورت تخصصی برگزار کردیم؛ چراکه FTTx بزرگترین بخش شبکه‌ی ملی اطلاعات می‌باشد که هم زمان‌بر است و هم هزینه‌بر و هم عقب ترین بخش این شبکه در چند سال گذشته بوده است.

دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران، ادامه داد: هفته آینده نیز در تاریخ 28 اردیبهشت ماه کنفرانس ظرفیت با محوریت محصولات و راه حل های ذخیره سازی و پردازشی داده و اطلاعات برگزار می‌شود و در خردادماه هم برای برگزاری کنفرانس ظرفیت با محور امنیت شبکه پیش‌بینی شده است. در این کنفرانس‌های ظرفیت، بخش دولتی نقشه راه و برنامه‌هایش را اعلام می‌کند و زنجیره تامین هم مشخص می‌کند که چه میزان از این امر را می‌تواند در داخل کشور انجام دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان، گفت: بخش دولتی به جای حمایت از بخش تولیدی، خدماتی و پیمانکاری داخلی باید از بخش خصوصی یاد بگیرد که چطوری خودش را سازماندهی کند و کارش را درست انجام دهد، امروز شاهدیم در بخش‌های دولتی همچون وزارت ارتباطات و وزارت صمت که تشکل ما با آنها در ارتباط است، بیشترین وقت آنها برای این موضوع گرفته می‌شود که برای کار نکرده گزارش دهند.

رستگار گفت: در پروژه‌ی راه‌اندازی 20 میلیون اینترنت پرسرعت بر مبنای فیبرنوری تا پایان کار دولت سیزدهم، روند اجرایی تا کنون نشان می‌دهد که این امر با این شیوه‌ی کار پیش نخواهد رفت و دومیلیون هم انجام نمی‌شود. باید طرح کلان و تفصیلی، مشخصات فنی، اسناد مناقصه، مناقصه، برنده‌ی مناقصه و ... با روال مشخص پیش رود که همین برنامه‌ریزی مشخص و مدون جزئی از کار اصلی است و در رابطه با این پروژه‌ها باید بگویم که صفر درصد هم پیشرفت نداشته است. در دولت گذشته هم بارها اعلام می‌شد که پروژه‌ای پیشرفت داشته و پس از بازدید مشخص می‌شد که 10 درصد از پروژه هم انجام نشده است.

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 2.7 (3 رای)
سیتنا 1
2022-05-10 13:26

افزودن دیدگاه جدید