کد مطلب: 

268577
سقوط ارزش بیت‌کوین به کمترین حد در سال ۲۰۲۲ ؛ هشدار کارشناسان به سرمایه‌گذاران در ارزهای دیجیتال
ارزش بیت‌کوین طی ساعات اخیر با ورود به کانال ۳۲ هزار دلاری به کمترین بهای خود در سال ۲۰۲۲ سقوط کرد که این افت ارزش بیت‌کوین در ادامه روند سقوط بهای ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر است. بسیاری از کارشناسان با توجه به شرایط متلاطم سیاسی - اقتصادی بین‌المللی، سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای مجازی را مانند خرید دیگر سهام بورس‌ها، فعالیتی پرخطر توصیف می‌کنند.
سقوط ارزش بیت‌کوین به کمترین حد در سال جاری؛ هشدار کارشناسان به سرمایه‌گذاران در ارزهای دیجیتال

به گزارش سیتنا، ارزش هر واحد بیت‌کوین در زمان ارسال این خبر به کانال ۳۲ هزار دلاری سقوط کرد که کم‌تر از بهای همین ارز مجازی در ژانویه امسال و نزدیک به قیمت ژوئیه سال گذشته است.

مت دیب، مدیر بنیاد پلاتفروم ارزهای مجازی استاک در سنگاپور می‌گوید: «به نظر من تمام آنچه با ارزهای دیجیتال پیوند خورده در چارچوب موارد پر خطر محسوب می‌شود و شبیه ماجرای سقوط [بازار سهام] نزدیک است. بیشتر ارزهای مجازی سقوط کردند.»

ارزش شاخص سهام تکنولوژی‌های سنگین بازار بورس نزدک هفته گذشته ۱/۵ درصد سقوط کرد. به این ترتیب میانگین بهای مبادله این دسته در همین بازار بورس از سال گذشته تاکنون ۲۲ درصد کاهش یافته است. این سقوط ارزش به‌ویژه نتیجه تداوم بالا رفتن تورم و افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ایالات متحده، با وجود نرخ پایین رشد است.

دیب معتقد است علاوه بر افزایش نرخ بهره، عوامل کوتاه مدت دیگری نظیر کاهش نفدینگی بازارهای مالی در روزهای آخر هفته و همچنین نگرانی از کاهش ارزش ارزهای مجازی مبادله‌ای در برابر دلار آمریکا، در سقوط قیمت بیت‌کوین نقش داشته اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2022-05-09 19:43

افزودن دیدگاه جدید