کد مطلب: 

268453
میانگین حضور روزانه ۵۷ دقیقه‌ای دانش‌آموزان در «شاد» طی دوران کرونا
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: به طور میانگین شبکه شاد ۱۱ میلیون دانش‌آموز را به میزان ۵۷ دقیقه در هر روز طی دوران کرونا تحت پوشش قرار داده است و برنامه‌ریزی‌هایی در این قرارگاه در حال انجام است و باید نقش هرکدام از عوامل که یار و یاور ما بودند را تعیین کنیم.
شبکه شاد

به گزارش سیتنا، یوسف نوری در ویژه‌برنامه «مدرسه تلویزیونی» که به مناسبت گرامیداشت هفته معلم از شبکه آموزش سیما پخش شد، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته مقام معلم و گرامیداشت یاد و خاطره علامه شهید مطهری و بیش از ۴۰۰۰ معلم شهید و ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید گفت: مدرسه تلویزیونی ایران از ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ و همزمان با شیوع کرونا راه‌اندازی شد و برگزاری ۲۴ هزار کلاس درس در این مدت در مدرسه تلویزیونی بی‌سابقه بود.

نوری می گوید: بازتجسم آینده آموزش را حین کرونا و یا پس از کرونا باید داشته باشیم. برای همین منظور قرارگاه حکمرانی فضای مجازی یادگیری تشکیل شده است و به طور طبیعی آموزش ما باید آموزش ترکیبی باشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به طور میانگین شبکه شاد ۱۱ میلیون دانش‌آموز را به میزان ۵۷ دقیقه در هر روز تحت پوشش قرار داده است، گفت: برنامه ریزی هایی در این قرارگاه در حال انجام است و باید نقش هرکدام از عوامل که یار و یاور ما بودند را تعیین کنیم.

نوری گفت: چهار رکن تربیتی داریم که از جمله آن‌ها می‌توان به رسانه اشاره کرد. خیرین، رکن دیگر هستند که از ظرفیت آنان به خوبی در مدرسه‌سازی استفاده شده است و رسانه را نیز باید همینطور ببینیم. لازم است شبکه آموزش سیما را به سمت رویکرد تعاملی ببریم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه جا دارد از معلمان کشورمان که در این دوسال متحمل زحمات بسیاری شدند تا امر آموزش تداوم داشته باشد تقدیر کنیم، گفت: آموزش ها از ۱۴ فروردین حضوری شدند و دانش آموزان ما که در محیط قرنطینه قرار داشتند، بعضا رفتارهایی نشان دادند که حاکی از احساسات سرکوب شده ناشی از دوران قرنطینه بود و معلمان ما در  زمینه بازگشت آنان به آموزش های حضوری نیز بسیار تلاش کردند که باید از معلمان قدردانی کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
کاربر
2022-05-05 11:44

افزودن دیدگاه جدید