کد مطلب: 

265569
پیاده‌سازی شاخص‌های جهانی در ارتباطات ضرورت دارد
رئیس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به عدم کیفیت اینترنت در سطح جامعه و ایجاد گلایه در بین مردم گفت: باید شاخص‌های جهانی که شامل ارتباطات پایدار، با کیفیت، پرسرعت و امن است، پیاده‌سازی شود.
 اینترنت

به گزارش سیتنا، یوسف امیری رییس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان گفت: شبکه ملی اطلاعات، مهم‌ترین موضوع وزارت ارتباطات است و معماری سازمانی بر بستر شبکه ملی اطلاعات نیازمند توسعه است.

رییس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف، وضعیت ارتباطات استان را مطلوب ارزیابی کرد و بر تلاش همه جانبه در همه بخش ها در راستای افزایش رضایت شهروندان تاکید کرد.

امیری با بیان اینکه سطح انتظار مردم از وزارت ارتباطات به مراتب بیشتر است، خاطرنشان کرد: مقامات ارشد وزارت ارتباطات نگاه ویژه ای برای توسعه شبکه ملی اطلاعات و بهبود شاخص‌های ارتباطی در استان‌های کمتر برخوردار داشته باشند تا توازن توسعه در تمام استان ها رعایت شود.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و تاثیر قطع ارتباط در این حوزه که می‌تواند بسیار زیانبار باشد تصریح کرد: یک ساعت قطع شدن فضای مجازی زیان فراوانی در بخش آموزش، امنیت، کسب و کار و غیره به بار می آورد و ایجاد یک زیرساخت امن و با کیفیت بسیار مهم است.

رییس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به عدم کیفیت اینترنت در سطح جامعه و ایجاد گلایه در بین مردم گفت: باید شاخص های جهانی که شامل ارتباطات پایدار، با کیفیت، پرسرعت و امن است پیاده سازی شود.

امیری با تاکید بر حفاظت از مراکز مهم و حساس ارتباطی خطاب به مسئولین حراست ادارت این مجموعه خاطرنشان کرد: بعضی از نقاط و مراکز مخابراتی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورت بروز حادثه از جمله حمله سایبری خسارات جبران ناپذیری بوجود می آید به همین خاطر حفاظت و حراست از این مناطق بسیار حائز اهمیت است و باید از بالاترین سطح امنیت برخوردار باشند.

بر اساس این گزارش، شبکه ملی اطلاعات راهبردی برای ایجاد فضای مجازی ایمن، در دسترس، پایدار است تا امکان توسعه کسب و کارها و ارایه خدمات با کیفیت در همه جا در دسترس کاربران قرار گیرد.

ضرورت توسعه پست بانک به عنوان بانکداری روستایی

همچنین وی در دهمین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز نیز اظهار کرد: توسعه پست‌بانک به عنوان متولی اصلی بانکداری روستایی و خرده بانکداری ضروری است.

رییس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن قدردانی از وضعیت مطلوب پوشش ارتباطی این استان خواستار ارتقای کیفیت خدمات ارتباطی به مردم شد.

امیری همچنین توسعه پست‌بانک را به عنوان متولی اصلی بانکداری روستایی و خرده بانکداری، در این استان لازم دانست و ساماندهی مسائل دفاتر پیشخوان را با استفاده از ظرفیت‌های قانونی خواستار شد.

وی که به منظور بازدید از خدمات دستگاه، شرکت‌ها و سازمانهای تابعه وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات در پنجمین سفر استانی خود از آغاز دولت سیزدهم، استان البرز را مقصد سفر استانی تیم حراست قرار داده بود، پس از بازدید از چند حوزه و جلسات پی در پی با مدیران و کارکنان، این سفر یک روزه را به پایان رساند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2022-01-24 15:16

افزودن دیدگاه جدید