کد مطلب: 

265447
تعطیلی نسل سوم اینترنت همراه چه تاثیری بر زندگی انسان‌ها می‌گذارد؟
هر سه اپراتور بزرگ تلفن همراه در ایالات متحده یعنی AT&T، تی-موبایل و ورایزن گفته‌اند که شبکه‌های قدیمی پوشش نسل سوم شبکه تلفن همراه خود را امسال تعطیل خواهند کرد تا پهنای باند بیشتری برای پوشش 5G یا 6G در اختیار داشته باشند.
نسل سوم اینترنت همراه

به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، تصمیم اپراتورهای بزرگ تلفن همراه در ایالات متحده، دیر یا زود از سوی سایر اپراتورهای تلفن همراه جهان نیز صورت خواهد گرفت ولی این اقدام چه آثاری در پی خواهد داشت؟

به گفته سخنگوی ای‌تی‌اَند‌تی، تنها یک درصد از مشتریان این اپراتور از تجهیزات و دستگاه‌هایی استفاده می‌کنند که به شبکه 3G متکی هستند. همچنین شرکت اپل نیز از یک دهه پیش و پس از عرضه گوشی آیفون ۴اس دیگر گوشی متکی به 3G عرضه نکرده است. بنابراین ابتدا به نظر می‌رسد که تاثیر قطع پوشش نسل سوم شبکه تلفن همراه بسیار محدود باشد.

در هر صورت اگر جزء دارندگان تلفن‌های هوشمند قدیمی هستید که از تولید آن بیش از ۱۰ سال گذشته احتمالا به زودی ارتباط گوشی شما از جمله تماس متنی و تلفنی قطع خواهد شد. البته اپراتورهای تلفن همراه پیش از این رخداد، با پیشنهادهای وسوسه کننده، مشتریان قدیمی خود را به تغییر گوشی ترغیب می‌کنند.

اما فراگیری استفاده از شبکه 3G تنها به گوشی‌های قدیمی محدود نمی‌شود. بسیاری از سیستم‌های هشدار و تماس اضطراری برای برقراری ارتباط با ایستگاه‌های خدمات مرکزی به شبکه نسل سوم شبکه تلفن همراه متکی هستند. بنابراین پیش از قطع کامل 3G این سیستم‌ها و تجهیزات باید ارتقاء پیدا کنند.

همچنین افزون بر گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های قدیمی، محصولات دیگری از جمله آمازون کیندل‌های قدیمی‌ که برای مطالعه راحت کتاب‌ عرضه شده بود با شبکه 3G کار می‌کند. برخی از دستگاه‌های متصل دیگر همانند قلاده‌های هوشمند حیوانات خانگی نیز هنوز وابسته به ۳جی هستند.

البته شاید مهمترین تاثیر خاموشی 3G بر ده‌ها مدل از خودروهایی که بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۱ تولید شده‌اند، باشد. چنان که برخی از خودروها توانایی بروزرسانی مکان و داده‌های ترافیکی را در حین ناوبری از دست خواهند داد. برخی مدل‌ها هم امکان اتصال به تلفن‌ هوشمند راننده یا خدمات تماس اضطراری را از دست می‌دهند.

تا کنون شرکت‌های خودروسازی هوندا، نیسان، ولوو، تویوتا، آئودی، بی ام و، جنرال موتورز، پورشه، سوبارو و فولکس واگن مدل‌هایی را که پس از قطع شبکه نسل سوم شبکه تلفن همراه با مشکل مواجه خواهند شد، اعلام کرده‌اند که بهتر است با مراجعه به اطلاعیه‌های این شرکت‌ها مدل خودروی خود را در فهرست‌های اعلام جستجو کنید و از نحوه رفع مشکل اطلاع پیدا کنید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2022-01-20 09:28

افزودن دیدگاه جدید