کد مطلب: 

265322
وزیر ارتباطات: تا پایان دولت سیزدهم، 20 میلیون پورت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری برای منازل و کسب‌وکارها راه‌اندازی می‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: اصلاح وضعیت نابه‌سامان اینترنت خانگی و همراه در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر‌ نیست ولی برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدتی برای افزایش کیفیت و سرعت شبکه ارتباطی کشور در دولت سیزدهم تدارک دیده‌ایم.
عیسی زارع پور

به گزارش سیتنا، عیسی زارع پور در پست اینستاگرامی، نوشت:

این نامه را یکی از دوستان با واسطه‌ای برای من فرستاده بود. نامه دو فرزند خردسالش خطاب به من و گله از بی‌کیفیتی اینترنت منزلشان. وقتی خواندم واقعا متاثر شدم. خوب حق دارند.

وضعیتی که این عزیزان به آن اشاره کرده‌اند، وضعیت نابه‌سامان اینترنت خانگی است که با سیاست‌های غلط و تلمبار شده در یک دهه گذشته به وجود آمده است، به گونه‌ای که حالا بین ۱۸۱ کشور رتبه ۱۴۲ را داریم. وضعیت تلفن همراه هم اگرچه بهتر از ثابت است (رتبه 70) ولی آن هم نیازمند بهبود است که به صورت مستمر پیگیری می‌کنم.(https://www.speedtest.net/global-index ).

اصلاح این رویه در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر‌ نیست ولی برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدتی برای افزایش کیفیت و سرعت شبکه ارتباطی کشور تدارک دیده‌ایم. ان‌شالله پروژه «فیبر نوری نقاط» از دهه فجر امسال کلید می‌خورد و تا پایان دولت سیزدهم بیست‌میلیون پورت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری برای منازل و کسب و کارها راه‌اندازی می‌شود. البته تحقق این پروژه بزرگ ملی نیازمند عزم ملی است که دولت سیزدهم خود را برای آن آماده کرده است.

این چهار هزار تومان سرمایه اولیه آقامحسن و آقامحمد را هم به سرمایه‌گذاری این پروژه مهم اضافه می‌کنم و مطمئنم برای این پروژه به اندازه چندهزار میلیارد تومان برکت دارد.

مردم ما شایسته سرعت‌های چند صد مگابیتی اینترنت هستند که دور از دسترس نیست.

عیسی زارع پور

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2022-01-16 09:35

افزودن دیدگاه جدید