کد مطلب: 

264781
شفاف‌سازی داد‌ه‌های سلامت با اجرای طرح نسخه الکترونیکی
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور، گفت: سازمان تامین اجتماعی تا کنون ۱۳ استان کشور را تا ۹۰ درصد تحت پوشش نسخه الکترونیکی قرار داده است و بیمه سلامت ایرانیان هم در ۲۸ استان ۹۰ درصد نسخه‌ها را الکترونیکی ارائه می‌کند.
شفاف‌سازی داد‌ه‌های سلامت با اجرای طرح نسخه الکترونیکی

به گزارش سیتنا، رضا باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با اشاره به اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی، اظهار کرد: بر اساس گزارش بیمه سلامت ایرانیان در آذرماه سال جاری تا پیش از آغاز رسمی این طرح، استفاده از نسخه‌نویسی الکترونیکی ۷۶ درصد بود که اکنون این آمار به ۹۵ درصد رسیده است.

وی افزود: طبق گزارش سازمان تامین اجتماعی که در روز سه‌شنبه ۷ دی‌ماه اعلام شد میزان نسخه‌نویسی الکترونیکی ۷۸.۲۶ درصد است که شامل ۴۵۱ هزار نسخه می‌شود که ۳۵۳ هزار آن کاملا نسخه الکترونیکی و بقیه نسخه‌پیچی الکترونیکی است.

باقری اصل بیان کرد: تامین اجتماعی، ۱۳ استان کشور را تا ۹۰ درصد تحت پوشش نسخه الکترونیکی قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: بیمه سلامت ایرانیان در ۲۸ استان ۹۰ درصد نسخه‌ها را الکترونیکی ارائه می‌کند.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات تاکید کرد: داد‌ه‌های سلامت تاکنون غیرشفاف بود که پس از اجرای طرح نسخه الکترونیکی این جریان به نفع مردم می‌شود.

باقری اصل افزود: این طرح با پیگیری وزارت ارتباطات و همراهی وزارت بهداشت، تامین اجتماعی، بیمه سلامت در و دبیرخانه شورای اجرایی فناوری در حال اجراست.

وی در پایان فزود: این طرح در کنار شناسایی خلاءهای سلامت، افرادی را که پوشش بیمه‌ای ندارند شناسایی می‌کند و برای بیمه‌دار شدن آنها پیگیری‌های لازم را انحام می‌دهد.

انتهای پیام

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 1
2021-12-28 18:50

افزودن دیدگاه جدید