کد مطلب: 

264312
ایلان ماسک به‌عنوان شخصیت سال ۲۰۲۱ مجله تایم انتخاب شد
ایلان ماسک، رئیس شرکت خودروسازی تسلا و اسپیس ایکس، از سوی مجله آمریکایی تایم به‌عنوان شخصیت سال ۲۰۲۱ انتخاب شد.
ایلان ماسک

به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، ثروتمندترین فرد جهان با ثروتی که مجله فوربس آن را ۲۶۵.۴ میلیارد دلار تخمین زده است، جایگزین جو بایدن و کامالا هریس که سال گذشته این عنوان را کسب کردند می‌شود.

این کارآفرین ۵۰ ساله آفریقای جنوبی که تابعیت کانادایی و سپس آمریکایی دارد به‌خاطر شخصیت و توئیت‌های عجیبش نیز شهرت دارد.

خبرنگار تایم در توضیح خود از این کارآفرین میلیاردر می‌نویسد: « ماسک که زندگی خود را صرف به چالش کشیدن حسودان کرده است، به‌نظر می‌رسد که اکنون در جایگاه آن‌ها قرار گرفته است.»

سال ۲۰۲۱ برای ماسک و کسب و کارش سال همراه با موفقیتی بود.

اسپیس‌ایکس در ماه آوریل برنده قراردادی انحصاری با ناسا برای فرستادن نخستین فضانوردان به ماه شد.این شرکت در ماه سپتامبر چهار گردشگر فضایی را به فضا فرستاد که نخستین ماموریت در سفر فضانوردان غیرحرفه‌ای بود. ماسک با اشتیاق درباره برنامه‌های خود برای سفر به مریخ نیز سخن می‌گوید.

وی در حوزه فضا به تایم گفت: «هدف کلی این است که اجازه دهیم حیات در چندین سیاره توسعه یابد و بشریت را به یک تمدن فضایی تبدیل کنیم.»وی افزود: «هدف بزرگ بعدی ساخت یک شهر خودمختار در مریخ و آوردن حیوانات و موجودات زمینی است، شبیه کشتی نوح آینده.»

تسلا که ارزش آن در ماه اکتبر به بیش از هزار میلیارد دلار در وال‌استریت رسید، همچنان بر بازار محبوب خودروهای الکتریکی تسلط دارد.

ایلان ماسک گفت: «هدف ما با تسلا همیشه این بوده است که الگو در صنعت خودروسازی باشد، با این امید که سایر تولیدکنندگان نیز خودروهای الکتریکی تولید کنند.»

وی چند هفته پیش در توییتر یک نظرسنجی راه انداخت و از فالوئرهایش پرسید که آیا باید ۱۰ درصد از سهام خود در این شرکت را بفروشد یا خیر. اکثریت شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند که موافق این کار هستند.

ماسک از آن زمان تاکنون بیش از ۱۱ میلیون سهم تسلا را فروخته است.

رئیس شرکت خودروسازی تسلا در توییتر بارها درباره دوج‌کوین، ارز دیجیتال مورد علاقه‌اش نوشته که باعث تغییرات شدید قیمت شده است.

ادوارد فلسنتال، رئیس مجله تایم در مطلبی نوشت: «شخصیت سال نشانگر تاثیرگذاری است. تعداد کمی از مردم به اندازه ماسک بر زندگی روی زمین و به‌طور بالقوه زندگی خارج از زمین تاثیر دارند.»
مجله تایم از سال ۱۹۲۷ عنوان «شخصیت سال» را انتخاب می‌کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (3 رای)
کاربر
2021-12-14 09:09

افزودن دیدگاه جدید