کد مطلب: 

264172
لزوم استفاده از قابلیت‌های دانشگاه‌ها در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، گفت: رسالت و جهت گیری انجمن مدیریت فناوری و نوآوری کمک به قرار گرفتن کشور در مسیر رشد و توسعه اقتصاد دانش بنیان است.
سروش قاضی نوری

به گزارش سیتنا به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دکتر سید سروش قاضی نوری در آیین افتتاحیه یازدهمین کنفرانس بین‌‌المللی و پانزدهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری، با اشاره به محوریت اصلی این کنفرانس، رسالت و جهت گیری انجمن مدیریت فناوری و نوآوری را کمک به قرار گرفتن کشور در مسیر رشد و توسعه اقتصاد دانش بنیان عنوان نمود و بر بکارگیری حداکثری از ابزارها و توانمندی های انجمن یعنی ایجاد زمینه گفتگو میان اعضا، تقویت پژوهش، مشاوره و ترویج تاکید نمود.

وی ایجاد چنین تحولی در اقتصاد را منوط به شناسایی، توسعه و حفظ قابلیتها و شایستگیهایی دانست که برای همه عناصر جامعه در همه سطوح اعم از افراد، دانشگاه ها و دولت لازم است اما برای شرکتهایی که در لبه فناوری فعالیت دارند، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

دکتر قاضی نوری در ادامه افزود: با وجود تاکید سنتی بر قابلیتهای نوآورانه، نباید از نظر دور داشت که قابلیتهای عملیاتی شرکتها و دانشگاه ها، که به دلیل معضلاتی چون تحریم ها و شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار فرسودگی شده است، نیز باید مورد توجه قرار بگیرد و مورد بحث و برنامه ریزی قرار بگیرد.

وی در انتها ابراز امیدواری کرد مباحث کنفرانس به ایجاد تفکر عمیق تر در زمینه حفظ و توسعه قابلیتها و توانمندی های نهادها و شرکتهای ایرانی کمک کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-12-09 10:33

افزودن دیدگاه جدید