کد مطلب: 

264104
نماینده مجلس: وزارت ارتباطات زیرساخت‌های لازم را اجرایی نکرده است
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: عدم توسعه زیرساخت‌های اطلاعاتی و خدمات پایه کاربردی مانند پیام رسان‌های بومی، موتور جستجو، عدم تحقق مفهوم حکمرانی سایبری، عدم تحقق مفهوم دولت الکترونیک و سرعت و کیفیت و دسترسی به سرعت پایین اینترنت از جمله عقب‌افتادگی‌های این فناوری است که در دولت قبلی نسبت به آن بی‌توجهی شده و زیرساخت‌های آن فراهم نشده است.
سیدناصر موسوی لارگانی

به گزارش سیتنا، سیدناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 16 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری گفت: یکی از مهمترین نیازهای جامعه تحول دیجیتال است و آینده کشور بستگی به تحول در بحث دیجیتال دارد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری به واسطه مأموریتی که در تأسیس و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز فضای مجازی دارد، مهمترین بخش از زنجیره مدیریت فضای مجازی محسوب می‌شود، این وزارتخانه به دلیل آن که علم محور است، برای تربیت مدیران جوان و مدیریت کشور می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد: متأسفانه عدم توسعه زیرساخت‌های اطلاعاتی و خدمات پایه کاربردی مانند پیام رسان‌های بومی، موتور جستجو، عدم تحقق مفهوم حکمرانی سایبری، عدم تحقق مفهوم دولت الکترونیک و سرعت و کیفیت و دسترسی به سرعت پایین اینترنت از جمله عقب‌افتادگی‌ها و کاستی‌های این فناوری است که در دولت قبلی نسبت به آن بی‌توجهی شده و زیرساخت‌های آن فراهم نشده است.

موسوی لارگانی تأکید کرد: علیرغم اینکه مجلس در برنامه پنج ساله ششم توسعه برنامه خوبی را برای وزارت ارتباطات و فناوری تصویر کرد اما ماده (67) آن مغفول مانده است. متأسفانه در رابطه با پیشرفت پهنای باند اینترنتی، حمایت از بخش خصوصی و استارت‌آپ‌های بومی و ... غفلت انجام شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (2 رای)
کاربر
2021-12-07 11:35

افزودن دیدگاه جدید