کد مطلب: 

264073
هوشمندسازی توزیع کالا با استفاده از خدمات کسب‌وکارهای نوین
رئیس جمهور، گفت: با استفاده از خدمات و کسب و کارهای نوین اقداماتی انجام می‌شود که به صورت هوشمند توزیع کالاها صورت بگیرد.
رئیسی

به گزارش سیتنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در سومین گفتگوی تلویزیونی با مردم در آستانه یکصدمین روز فعالیت دولت سیزدهم پیرامون حساسیت دولت نسبت به خلق پول، گفت: در این سه ماه دولت در این زمینه موفق بود. بعد از این هم قرار ما این است که نسبت به خلق پول به طور جد حساس باشیم. نسبت به افزایش نقدینگی، نسبت به هر اقدامی که در جامعه تورم ایجاد کند، باید حساسیت داشت. الان بودجه ۱۴۰۱ در دولت مورد بحث است و همه تلاش ما بر این است که ساختارهای بودجه به نحوی تنظیم شود که بتواند ضد تورم باشد. گزارشی هم که در این مدت از مراکز آماری داریم حاکی از این است که تورم کنترل شده و رو به کاهش رفته است.

رئیس جمهور اظهار داشت: این برای ما خبر خوبی است که تورم کاهش یابد اما این باید ادامه پیدا کند. یعنی اقدامات ضد تورمی باید همواره انجام شود تا بتواند هم گرانی را کنترل کند و هم تورم را کاهش دهد. این هم اقدام دوم بوده است.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه مساله سوم بحث کالای مورد نیاز مردم و اصلاح نظام توزیع کالای مورد نیاز مردم است، گفت: شاهد صف‌هایی برای دریافت کالا بودیم که این با کرامت مردم هم‌سازی نداشت و از این قضیه ناراحت بودیم. الان با استفاده از خدمات و کسب و کارهای نوین اقداماتی انجام می‌شود که به صورت هوشمند توزیع این کالاها صورت بگیرد. این کار در برخی استان‌ها شروع شده و در برخی استان‌ها دارد این کار دنبال می‌شود تا هم کالاهای مورد نیاز مردم خیلی سهل به دست‌شان برسد و هم نظارت بر قیمت کالاها بشود.

دکتر رئیسی با اشاره به اینکه این کار تا حدودی موفق بوده و دولت توانسته از این طریق هم ثبات اقتصادی در کشور ایجاد کند و هم برای کنترل قیمت‌ها اقداماتی انجام دهد، اضافه کرد: این اقدامات هر روز انجام می‌شود؛ یعنی معاون اول مسئول ستاد تنظیم بازار هست که همواره وضعیت را رصد می‌کند. خود ما هفته‌ای دو بار جلسات ستاد اقتصادی در دولت داریم که مسئولین اقتصادی می‌نشینند و بحث می‌کنند. تمام این اقدامات برای این است که هم بشود بازار را کنترل کرد و هم کالای مورد نیاز مردم به سهولت به دست‌شان برسد. دولت این اقدام را انجام می‌دهد که مردم هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند و البته در این رابطه کار باید ادامه پیدا کند.

رئیس جمهور اقدام بعدی دولت را تلاش برای ایجاد ثبات اقتصادی در کشور دانست و با بیان اینکه ایجاد ثبات خیلی مهم است، اظهار داشت: وضعیت باید برای تولید کننده و مصرف کننده، خریدار و فروشنده، برای همه قابل پیش‌بینی باشد. اینکه وضعیت قابل پیش‌بینی نباشد خیلی بد است. فعالان اقتصادی باید بتوانند چند ماه آینده را پیش‌بینی کنند. دنبال تحقق چنین شرایطی هستیم و این را هم کاملاً دست‌یافتنی می‌دانیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-12-06 12:35

افزودن دیدگاه جدید