کد مطلب: 

264039
عباسی شاهکوه: ایجاد فضای رقابتی مناسب در ارایه خدمات ICT، از اهداف رگولاتوری است
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: مهمترین هدف رگولاتوری، ایجاد فضای رقابتی مناسب در ارایه خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است که با شکل‌گیری این فضا، بار نظارتی رگولاتوری نیز کمتر می‌شود. چرا که بازار در جزییات مربوط به فعالیت بازیگران وارد حالت خود تنظیم‌گری می‌شود.
صادق عباسی شاهکوه

به گزارش سیتنا، صادق عباسی شاهکوه در دیدار با مدیران و کارکنان دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات رگولاتوری، با اشاره به اینکه بخش پست پشتوانه مهمی برای حوزه ICT است، افزود: یکی از اولویت‌های این دفتر بایستی کمک به رشد بخش خصوصی در حوزه پست و دفاتر پیشخوان باشد. در واقع رگولاتوری در ارتباط با اپراتورها دو نقش اساسی دارد یکی نقش نظارتی که بواسطه آن خدمات با کیفیت به مردم ارایه شود و دیگری نقش حمایتی از اپراتورها، که بتوانند در این بازار شکل گرفته و فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: مهمترین هدف رگولاتوری، ایجاد فضای رقابتی مناسب در ارایه خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است که با شکل‌گیری این فضا، بار نظارتی رگولاتوری نیز کمتر می‌شود. چرا که بازار در جزییات مربوط به فعالیت بازیگران وارد حالت خود تنظیم‌گری می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: با توسعه دولت الکترونیک و ارایه خدمات بر بسترهای الکترونیکی بایستی مطالعات آینده پژوهی درباره آینده کسب و کارها در رگولاتوری انجام شود.

وی گفت: به دلیل وجود روشهای متنوع ارسال مرسوله، سرانه مرسولات پستی در کشور در مقایسه با سایر کشورها پایین است؛ اما با ساماندهی این حوزه، ظرفیت خوبی برای فعالیت اپراتورهای دولتی و خصوصی وجود دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-12-05 11:01

افزودن دیدگاه جدید