کد مطلب: 

262582
عباسی‌آرند: مشترکان ایرانسل به رکورد مصرف ۱۶/۸ پتابایت دیتا در روز رسیده‌اند (+گزارش تصویری)
مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری گفت: مشترکان ایرانسل امروز سرعتی ۱۱۸ برابر را تجربه می‌کنند و به رکورد مصرف ۱۶/۸ پتابایت دیتا در یک روز رسیده‌اند که عدد بسیار بزرگی در مقیاس اپراتورهای منطقه و جهان است.
عباسی‌آرند: مشترکان ایرانسل به رکورد مصرف ۱۶/۸ پتابایت دیتا در روز رسیده‌اند

به گزارش خبرنگار سیتنا، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن‌همراه ایرانسل، با یادی از مرحوم مهدی بگلری و مرحومه زهرا حاجیان از خبرنگاران پرتلاش عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات، فقدان این دو عزیز را به همکاران‌شان و اصحاب رسانه تسلیت گفت.

وی در ادامه افزود: ایرانسلی یکی از بزرگترین و موفق‌ترین سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشور بوده و ماحصل آن شکل‌گیری یک اپراتور جدید، شکستن انحصار و خارج شدن از یک عرصه بدون رقابت به یک عرصه رقابتی ارائه سرویس و خدمات بوده است.

وی افزود: حالا می‌توانیم به وضوح نتیجه این مشارکت و رقابت را در ارائه سرویس‌های متنوع به مشترکان خود ببینیم و سایر بازیگران این عرصه هم توانستند سرویس بهتری به مشترکان ارائه کنند و زیرساخت‌های ارتباطی کشور توسعه جدی پیدا کند. اگر این نوع فعالیت و این سرمایه‌گذاری و این بازیگران نبودند، در شرایط کرونا بسیاری از فعالیت‌هایی که انجام شد امکان پذیر نبود.

مدیرعامل ایرانسل در ادامه این مراسم، با تبریک به دکتر زارع‌پور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، امادگی ایرانسل برای پیشبرد اهداف وزارت ارتباطات در توسعه خدمات الکترونیک، توسعه تحول دیجیتال، توسعه اقتصاد دیجیتال و ... را بیان کرد.

مدیرعامل ایرانسل در ادامه، آمار و ارقامی از وضعیت فعلی ایرانسل را توضیح داد: ایرانسل اکنون بیش از ۴۲ میلیون مشترک اینترنت همراه و بیش از ۷۳۰ هزار مشترک اینترنت ثابت دارد.

عباسی‌آرند خاطرنشان کرد: نزدیک به ۳۳ هزار روستا تحت پوشش خدمات ایرانسل قرار دارند که بیش از ۱۴ میلیون جمعیت را شامل می‌شوند. همچنین براساس گزارش وزارت ارتباطات، پوشش نسل سه و چهار ایرانسل در روستاها از سایر اپراتورها پیشی گرفته است.

وی افزود: در یک سال اخیر، ۱۶۴۲ روستا توسط ایرانسل به تکنولوژی نسل دو، ۱۲۹۰ روستا به تکنولوژی نسل سه و ۳۹۵۷ روستا  به تکنولوژی نسل چهار اینترنت پرسرعت همراه تجهیز شده‌اند.

مدیرعامل ایرانسل تاکید کرد: در حال حاضر نسبت به ابتدای راه‌اندازی اینترنت پهن باند (مهرماه ۱۳۹۳)، سرانه دیتای همراه مشترکان ایرانسل ۴۰ برابر شده  و ترافیک روزانه دیتای همراه نیز ۵۰۹ برابر شده است.

وی گفت: مشترکان ایرانسل امروز سرعتی ۱۱۸ برابر را تجربه می‌کنند و به رکورد مصرف ۱۶/۸ پتابایت دیتا در یک روز رسیده‌اند که عدد بسیار بزرگی در مقیاس اپراتورهای منطقه و جهان است.

مدیرعامل ایرانسل از تولید سیم‌کارت با سیستم عامل بومی و مودم تولید داخل به عنوان بخشی از فعالیت‌های ایرانسل در حوزه بومی‌سازی نام برد و به عرضه ۲۰ میلیون سیم‌کارت با سیستم‌عامل بومی، راه‌اندازی خط تولید مودم بومی برای اولین بار در ایران، تولید مودم پشتیبانی کننده از اینترنت پرسرعت همراه و ثابت و انجام مراحل تست سیستم‌عامل سیم‌کارت برای نخستین‌بار در داخل کشور اشاره کرد.

 وی در ادامه گفت: از فعالیت‌های جدی ایرانسل در سال گذشته این است که هسته مرکزی شبکه ایرانسل به نسل پنج تجهیز شده و در کل کشور می‌توانیم خدمات مبتنی بر این نسل را ارائه کنیم. ایرانسل اولین اپراتور ارائه‌دهنده 5G در کشور است که از ابتدای مردادماه ۹۹ تا کنون، ۷ سایت تجاری نسل پنج تلفنن همراه در کشور راه‌اندازی کرده است و هم‌اکنون در شبکه ایرانسل ۴۰۰ هزار گوشی با قابلیت دریافت نسل پنج فعال است.

عباسی‌آرند ادامه داد: ایرانسل در زمینه فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و مسؤولیت اجتماعی، اقدام‌هایی از جمله مرکز خدمات مشتریان ویژه ناشنوایان،کاشت ۱۲ هزار و ۶۰۰ اصله نهال، اهدای کپسول اکسیژن، مواد ضدعفونی و ماسک، اهدای بسته دیتای رایگان به اقشار مختلف، احداث مدارس در مناطق محروم و سیل‌زده را انجام داده است.

وی گفت: ایرانسل در ۸ شهر دیتاسنتر با ظرفیت ۱۴۸۷ رک دارد و راه‌اندازی سه مرکز داده جدید در شهرهای کرج و مشهد و اصفهان با ظرفیت ۲۴۰ رک را در مراحل پایانی اجرا و راه‌اندازی دارد تا مجموع ظرفیت مراکز داده‌ ایرانسل به بیش از ۱۷۰۰ رک برسد. بر پایه این مراکز داده، زیر ساخت ابری ایرانسل برای ارائه خدمات ابری ایجاد شده است.

در ادامه دکتر حسن بولوردی معاون فنی و مهندسی ایرانسل و مهندس محسن یوسف‌پور معاون کسب و کار سازمانی ایرانسل، رویکردها، فعالیت‌ها و محصولات ایرانسل در راستای تحقق تحول دیجیتال در لایه‌های مختلف را توضیح دادند.

از جمله این محصولات و راهکارها می‌توان بازار دیجیتال ایرانسل ویژه تبادل API، راهکار ابری ایرانسل، «واکه» به عنوان یک راهکار بیسیم بر پایه فناوری push to talkover cellular، پلتفرم‌های تبلیغی ایرانسل و ... را نام برد که در راستای ایجاد زیست‌بوم دیجیتال ایجاد شده‌اند.

مهندس باقر صمدی معاون دیجیتال ایرانسل در توضیح زیست‌بوم دیجیتال ایرانسل، با اشاره به سوپر اپلیکیشن ایرانسل‌من، از ۴۶/۵ میلیون نصب این اپلیکیشن، بیش از ۱۵/۵ میلیون کاربر فعال ماهانه، ۲۴۰ میلیون تراکنش در سال و قرار گرفتن در بین سه اپلیکیشن محبوب ایرانی خبر داد. ایرانسل‌من اکنون تجربه زندگی دیجیتال را برای کاربران فراهم کرده و حمایت از شرکت‌های نوپا، پیاده‌سازی سریع فنی، مدل‌های درآمدی متنوع، ایجاد حس وفاداری در مشترک و ... از ویژگی‌های آن است.

در ادامه مراسم نشست خبری پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن‌همراه ایرانسل، از سرویس‌های جدید ایرانسل در تحقق تحول دیجیتال از جمله سرویس احراز هویت دیجیتال، پلتفرم مدیریت دیجیتالی شرکای تجاری، پلتفرم آواتار و پلتفرم مدیریت ارتباط با مشتریان در فضای مجازی رونمایی شد.

مهندس علی مقدم معاون ارتباط با مشتریان ایرانسل، رویکرد ایرانسل در اجرای تحول دیجیتال در خدمات پس از فروش را توضیح داد و از پلتفرم آواتار رونمایی کرد. این پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی، درکنار نیروی انسانی، باعث تنوع راهکارها و کاهش مراجعه حضوری مشترکان برای دریافت خدمات خواهد شد.

خبرنگار: زهرا طاهری
عکاس: حسین شهلایی

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-10-20 15:04

افزودن دیدگاه جدید