کد مطلب: 

262042
عیسی زارع‌پور: پلتفرم‌های خدمات‌رسان ایرانی قابلیت منطقه‌ای شدن دارند
در دوازدهمین اجلاس ارتباطات و حمل‌و‌نقل که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در ترکیه در حال برگزاری است، عیسی زارع‌پور تاکید کرد که پلتفرم‌های خدمات‌رسان ایرانی مثل تاکسی‌های اینترنتی و خرید و فروش آنلاین قابلیت منطقه‌ای شدن دارند.
عیسی زارع‌پور: پلتفرم‌های خدمات‌رسان ایرانی قابلیت منطقه‌ای شدن دارند

به گزارش سیتنا، آخرین تحولات فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی در دوازدهمین نشست شورای ارتباطات و فناوری‌های اطلاعات اجلاس ارتباطات و حمل و نقل کشورهای در حال توسعه با حضور عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان و وزرای ارتباطات، زیرساخت و حمل و نقل ۱۲ کشور در حال توسعه و نمایندگان ۵۵ کشور، در استانبول ترکیه بررسی شد.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان به عنوان یکی از سخنرانان اصلی صحن علنی این نشست، با تشریح پیشرفت‌ها و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارتباطات و فناوری های اطلاعاتی، بر لزوم بهره گیری حداکثری از فناوری اطلاعات برای بهبود کیفیت بشر و نیز لزوم برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم‌های منطقه‌ای تاکید کرد.

عادل کارا اسماعیل اوغلو، وزیر زیرساخت ترکیه هم در این نشست، آمادگی کشورش را برای پذیرش هرگونه همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه منطقه‌ای با موضوع توسعه زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی اعلام کرد.

دوازدهمین نشست شورای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور‌های در حال توسعه تا روز جمعه در استانبول ادامه دارد و دیدار و گفتگوی دوجانبه با وزیر ارتباطات ترکیه و سایر کشورها، از برنامه‌های دیگر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در حاشیه این نشست خواهد بود.

وزیر ارتباطات کشورمان که به منظور شرکت در این اجلاس به ترکیه سفر کرده است، در بدو ورود به فرودگاه استانبول، هدف از سفر خود به ترکیه را علاوه بر حضور در این اجلاس، نشست با همتایان کشور‌های همسایه عنوان کرد و گفت: از مهمترین سیاست‌های بین‌المللی دولت سیزدهم در عرصه بین المللی دیپلماسی اقتصادی است که در این راستا معرفی ظرفیتهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و بویژه پلتفرم‌های ایرانی و شرکتهای فناور این عرصه به کشورهای منطقه در دستور کار این سفر می باشد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-10-07 23:38

افزودن دیدگاه جدید