کد مطلب: 

259882
امکان یک‌بار دیدن عکس‌ها و ویدیوها در واتس‌آپ
واتس‌اپ امکان جدیدی تحت عنوان «یک بار ببین View Once» عرضه کرده است که تصاویر و ویدیوها فقط یک بار قابل مشاهده‌اند و پس از آن ناپدید می‌شوند.
امکان یک‌بار دیدن عکس‌ها و ویدیوها در واتس‌آپ

به گزارش سیتنا، این ویژگی جدید، موسوم به «یک بار ببین View Once» به کاربران امکان می‌دهد فایل‌هایی را بفرستند که بعد، به محض باز شدن از چت محو می‌شوند.

این شرکت اشاره کرد که ویژگی جدید به آزادسازی فضای حافظه گوشی تلفن و گفت‌و‌گوها کمک خواهد کرد اما علاوه بر این، هدف اصلی امکان به‌اشتراک‌گذاری محرمانه‌تر فایل‌ها بوده است.

این شرکت «عکس لباس‌های جدیدی که در فروشگاه امتحان کرده‌اید، واکنشی سریع به لحظه‌ای خاص، یا مواردی حساس مثل رمز عبور وای‌فای» را مثال زده است.

بنا بر اعلام واتس‌اپ، هر فایلی که با استفاده از ویژگی جدید فرستاده شود نماد «یک بار» خواهد داشت و پس از اینکه باز شود دارای علامت «بازشده» خواهد بود تا مشخص شود در گفت‌و‌گو چه اتفاقی افتاده است.

واتس‌اپ اعلام کرد امکان جدید از آغاز این هفته در دسترس همه خواهد بود. برای استفاده از این ویژگی، برنامک واتس‌اپ باید به جدیدترین نسخه به‌روزرسانی شود.

در اسناد پشتیبانی واتس‌اپ آمده است «رسانه‌های رمزگذاری‌شده ممکن است تا چند هفته پس از ارسال روی سرورهای واتس‌اپ ذخیره شوند».

در ادامه گفته شده است چنانچه به عقیده کاربران محتوای رسانه‌ای که از طریق ابزار تک‌مشاهده به واتس‌اپ ارسال شده ناقض قوانین این شرکت است، همچنان این امکان را دارند که موارد را گزارش دهند. واتس‌اپ قادر است عکس یا ویدیو را مشاهده کند.

واتس‌اپ تاکید کرده است این شرکت در راستای تمرکز کلی‌اش بر مسئله حفظ حریم خصوصی، در نظر دارد به سمت‌و‌سویی برود که پیام‌ها و گفت‌و‌گوها موقتی‌تر باشند، به‌جای اینکه برای همیشه ثبت و ضبط شوند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-08-05 21:05

افزودن دیدگاه جدید