کد مطلب: 

259449
آغاز رجیستر مسافری تبلت لنوو از امروز دوم مردادماه؛ رجیستر سایر برندهای تبلت از نهم مردادماه
با تصمیم کمیته راهبری طرح پیشگیری از قاچاق تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت، رجیستر تبلت لنوو از امروز دوم مردادماه 1400 در گمرکات ورودی کشور برای مسافران آغاز شد و رجیستر سایر برندهای تبلت هم در رویه مسافری از نهم مردادماه آغاز می‌شود.
آغاز رجیستر مسافری تبلت لنوو از امروز دوم مردادماه؛ رجیستر سایر برندهای تبلت از نهم مردادماه

به گزارش سیتنا و براساس خبری که تسنیم منتشر کرد، با آغاز مرحله دوم رجیستر دستگاه های دارای سیم کارت از 12 تیرماه در چهار گام رجیستر ساعت هوشمند، بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار و PDA در روزهای 12تیر و 19 تیر ماه در مبادی رسمی ورودی به کشور آغاز شده بود که در گام سوم رجیستر  انواع تبلت  لنوو از ساعت 24 امشب و با آغاز دوم مرداد ماه برای مسافرانی که این نوع تبلت را به همراه دارند انجام می شود.

مسافرانی که از دوم مردادماه از مرزهای، هوایی، زمینی و دریایی وارد کشور می شوند در صورت به همراه داشتن تبلت لنوو می بایست قبل از خروج از گمرک ورودی آن را به بخش مسافری همان گمرک اظهار کنند تا فرایند رجیستر آن دستگاه آغاز شود.

در ادامه بخشنامه علی وکیلی مدیر کل دفتر واردات گمرک ایران در این خصوص قابل مشاهده است.

آغاز رجیستر مسافری تبلت لنوو از امروز دوم مردادماه؛ رجیستر سایر برندهای تبلت از نهم مردادماه

بخش مسافری گمرکات ورودی پس از بررسی غیر تجاری بودن دستگاه تبلت لنوو همراه مسافر و  بررسی هویت و اوراق سفر، فرایند اجباری رجیستر تبلت را فعال می کنند. رجیستر سایر برندهای  تبلت در رویه مسافری از نهم مردادماه آغاز می شود.

با تصمیمات اخذ شده در کمیته فوق، اولویت ارزی تبلت از 24 به 23 تغییر می کند.

بر اساس بند 9 و 10 صورتجلسه سی ام خرداد ماه کمیته راهبری طرح پیشگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت، در رابطه با اجرای پروژه ملی پیاده سازی و اجرای فنی سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت،  گمرک جمهوری اسلامی ایران موظف شد تا  نسبت به اخذ و ثبت اطلاعات دستگاه‎های همراه مسافرین اقدام کند و در همین زمینه  اطلاع‌رسانی به مسافرین را در دستور کار خود قرار دهد.

رجیستر تلفن همراه مسافری، ساعت هوشمند و سایر دستگاههای سیم کارت خور در مبادی ورودی کشور برای مسافران همچنان به قوت خود باقی است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-07-24 01:33

افزودن دیدگاه جدید