کد مطلب: 

259437
زندان و جریمه نقدی در انتظار استخراج‌کنندگان رمزارز در مالزی
پلیس مالزی پس از کشف بیش از هزار دستگاه استخراج بیت کوین، آنها را زیر غلطک خرد کرد و بازداشت شدگان به جرم سرقت برق، به شش ماه زندان و جریمه نقدی محکوم شدند.
زندان و جریمه نقدی در انتظار استخراج‌کنندگان رمزارز در مالزی

به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، مسئولان جزیره‌ بورنئو این ماشین‌آلات را با ارزش تقریبی ۵.۳ میلیون رینگیت (۱.۲۵ میلیون دلار) در جریان عملیات پلیسی بین ماه های فوریه و آوریل کشف کرده بودند.

به گفته‌ پلیس، در این خصوص هشت نفر به اتهام سرقت برق برای تأمین انرژی رایانه‌ها به ارزش ۲ میلیون دلار بازداشت شده‌اند.

یک مقام ارشد پلیس در شهر میری، منطقه ای که دستگاه‌ها توقیف شدند، گفت: «معدنچیان رمزارز برق را به سرقت بردند.» به گفته او اقدامات آنها می‌توانست با قطعی برق، زندگی و اقتصاد شهروندان را به خطر بیاندازد.

به این ترتیب هفته گذشته هزار و ۶۹ ماشین استخراج در پارکینگ یک مقر پلیس در شهر میری با غلطک خرد شدند. شش نفر از بازداشت شدگان به جرم سرقت برق به شش ماه زندان و جریمه نقدی محکوم شدند.

استخراج رمزارزها به مقدار زیادی انرژی و قدرت پردازش نیاز دارند. این فرآیند معمولاً شامل فعالیت تعداد زیادی رایانه‌ مخصوص است که به شکل یک «سکوی» ویژه‌ طراحی شده‌اند و محاسبات پیچیده‌ مورد نیاز برای نگهداری شبکه‌های رمزارز را انجام می‌دهند.

استخراج بیت‌کوین در کشورهای جنوب شرقی آسیا معمول است و گزارش‌های منظمی از بازداشت معدنچیان رمزارز توسط پلیس و توقیف سکوهای آنها منتشر می‌شود. این منطقه اگرچه گرسنه‌ انرژی است اما این فرآیند در حال حاضر با ارزش هر بیت‌کوین به میزان بیش از ۳۲ هزار دلار می‌تواند سودآور باشد.

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-07-23 15:37

افزودن دیدگاه جدید