کد مطلب: 

259263
در برنامه‌‌های کوتاه مدت دولت جدید، ترمیم رفاه در اولویت است یا رشد اقتصادی؟
در دیدار سه جانبه‌ رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران، رییس سازمان ملی کارآفرینی و دبیرکل ستاد تخصصی کارافرینان کشور، پیرامون برنامه‌های کوتاه مدت دولت آینده در خصوص رفاه و رشد اقتصادی بحث و گفت‌وگو به عمل آمد.
در برنامه‌‌های کوتاه مدت دولت جدید، ترمیم رفاه در اولویت است یا رشد اقتصادی؟

به گزارش خبرنگار سیتنا، طی دیداری که امروز شنبه 26 تیرماه سال جاری در حضور دکتر سلاح ورزی، رییس سازمان کارآفرینی کشور و دکتر دباغیان، دبیرکل ستاد تخصصی کارافرینان کشور و نیز دکتر داوود ادیب، فعال اقتصادی حوزه کارافرینی و رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران صورت گرفت، نسبت به برنامه‌های کوتاه مدت دولت آینده در خصوص رفاه و رشد اقتصادی بحث و گفت‌وگو به عمل آمد.

در این نشست دکتر سلاح ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران و رییس سازمان کارافرینی کشور بیان کرد: امروز در اقتصاد ایران دو معضل اصلی وجود دارد؛ «رفاه» و «رشد اقتصادی» و طبیعی است که در کوتاه‌مدت افزایش رشد اقتصادی و رفاه به صورت توأمان امکان پذیر نمی‌باشد و باید ببینیم که برنامه‌های کوتاه مدت دولت آینده در راستای ترمیم رفاه خواهد بود یا افزایش رشد اقتصادی؟

دکتر سلاح ورزی همچنین درخواست کرد که مبارزه با فساد می‌بایست محور اصلی دولت آتی باشد.

در بخش دیگری از این نشست دکتر داوود ادیب، فعال اقتصادی حوزه کارآفرینی مطرح نمود: بدیهی است که دولت آینده می‌بایست نگاه ویژه ای به حوزه کارافرینی داشته باشد و اقتصاد کشور بر اساس نظام های نوین کارافرینی که مبتنی بر نوآوری که شامل مقوله‌های نوآوری در فرایند، محصول/خدمت، مدیریت و بازاریابی می‌باشد، جهت دهی شود.

ادیب در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: کارافرینان موتور محرکه رشد و توسعه اقتصادی کشورها هستند و اگر می خواهیم رشد کنیم و توسعه پایدار داشته باشیم، ناگریزیم در این حوزه قدم های اساسی برداریم.

در پایان این نشست دکتر دباغیان، دبیرکل ستاد تخصصی کارافرینان کشور عنوان نمود: همان طور که پیش‌تر نیز اعلام کرده‌ایم، در دولت جدید، استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای کارآفرینان را در دو بعد رایزنان بازرگانی و معاونت کارآفرینان به منظور مرتفع کردن مشکلات اقتصادی پیشنهاد نموده‌ایم و امیدواریم که بر این اساس دولت قوی اقتصادی تشکیل شود.

دباغیان ابراز امیدواری کرد که با همکاری مشترک سازمان ملی کارافرینی و ستاد تخصصی کارافرینان کشور و همچنین تشکل‌های اقتصادی، شاهد ظهور موج جدیدی از نهضت کارافرینی در کشور باشیم و بتوانیم دولت جدید را در تحقق اهداف عالی اقتصاد مقاومتی در حوزه کارافرینی همراهی نماییم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-07-17 22:36

افزودن دیدگاه جدید