کد مطلب: 

258886
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: برق و اینترنت هنگام برگزاری آزمون‌های دانشجویان قطع نشود
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نامه ای به چهار وزیر نیرو، علوم، آموزش و پرورش و ارتباطات با اشاره به قطعی برق و اختلالات شبکه اینترنت در هنگام برگزاری آزمون‌های دانش آموزان و دانشجویان تاکید کرد، که برای جلوگیری از این اختلال تمهیداتی اندیشیده شود.
عدم قطعی برق و اینترنت هنگام برگزاری آزمون‌های دانشجویان

به گزارش سیتنا، متن نامه علیرضا منادی سفیدان به وزرای نیرو، علوم، آموزش و پرورش و ارتباطات به شرح زیر است:

«احتراماً همانگونه که مستحضرید در این ایام سال، آزمون هایی جهت سنجش میزان یادگیری دانش آموزان و دانشجویان کشور برگزار می شود که نتیجه آنها برای صدور گواهینامه های معتبر کشوری دارای اهمیت بالایی است. با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کلاس های حضوری مراکز آموزشی تعطیل و به صورت مجازی برگزار می شود و برای سنجش میزان یادگیری دانش آموزان و دانشجویان، تنها می توان به آزمون های پایان دوره حضوری و مجازی اکتفا کرد.

از طرفی آزمون های بسیار مهم و حساس و تعیین کننده ای برای ورود به دوره های مختلف تحصیل در دستگاه ها برگزار می شود که برای داوطلبان و خانواده آنها حساسیت و اهمیت بالایی دارد و به خودی خود استرس زا است. با توجه به اینکه تعیین صلاحیت تحصیل افراد در رشته های دانشگاهی با همین آزمون و کنکورها سنجیده می شود، بایستی در انتخاب شایسته ترین افراد و نحوه برگزاری آزمون ها نهایت دقت را به کار برد و این آزمون ها باید در شرایط کاملا یکسان و عادلانه و بدون کوچکترین حاشیه و مشکل برگزار شود.

با توجه به گزارش های واصله از نقاط مختلف کشور به کمیسیون آموزش، مبنی بر بروز اختلالاتی در هنگام برگزاری آزمون ها، خواهشمند است دستور فرمایید تا واحدهای زیرمجموعه تمهیدی بیندیشند تا با هماهنگی کامل در هنگام برگزاری آزمون ها قطعی برق و مشکلات و اختلالاتی در شبکه اینترنت ایجاد نشود.»

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 3.7 (3 رای)
کاربر
2021-07-07 10:27

افزودن دیدگاه جدید