کد مطلب: 

257897
بایدها و نبایدهای ICT «رگولاتور، اپراتور و کارآفرین» در سومین گردهمایی مجازی خانواده بزرگ ICT
سومین گردهمایی مجازی خانواده بزرگ ICT با موضوع بایدها و نبایدهای ICT «رگولاتور، اپراتور و کارآفرین» روز سه شنبه ۱۸ خردادماه سال جاری از ساعت ۱۹ در باشگاه خانواده بزرگ ICT در کلاب هاوس برگزار می‌شود.
بایدها و نبایدهای ICT «رگولاتور، اپراتور و کارآفرین» در سومین گردهمایی مجازی خانواده بزرگ ICT

به گزارش سیتنا و بنا به اظهارات بسیاری از کارشناسان صنعت ICT، یکی از دلایل وجود نابسامانی‌ها در این حوزه، آن است که ما هنوز رگولاتوری مستقل به معنای واقعی نداریم. رگولاتوری وقتی رگولاتوری واقعی است که از حکومت‌ها مستقل باشد، بنابراین با توجه به اوضاع فعلی و روندی که سال‌هاست شاهد آن هستیم می‌توان گفت که ما نهادی به نام رگولاتوری نداریم، چون شرط وجود رگولاتوری، استقلال آن از دولت است، نه  اینکه زیر مجموعه وزارتخانه مربوطه‌اش باشد!

«رگولاتوری» موضوعی است که اگرچه سال‌ها با چالش‌های زیادی روبروست، اما همچنان تغییری در ماهیت این سازمان اتفاق نیفتاده است و این در حالی است که ضرورت بازنگری در ساختار حوزه رگولاتوری با استانداردهای جهانی به شدت احساس می‌شود، بنابراین اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (www.mapta.ir) به همراه و با همکاری دیگر تشکل های این حوزه از  جمله سندیکای صنعت مخابرات ایران و سازمان نصر تهران بنا دارد به بررسی جوانب مختلف این موضوع در گردهمایی مجازی روز سه شنبه در کلاب هاوس بپردازد.

در همین راستا، روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران تاکید کرد: «کارآفرینان» از دیگر موضوعاتی است که در گردهمایی مجازی خانواده بزرگ ‌ICT ایران در مورد آن‌ها به گفت‌وگو می‌نشینیم. متاسفانه دو ریسک عمده تحریم و کرونا در فضای اقتصادی مشکلات زیادی را به وجود آورده و همین موضوع  بسیاری از کسب و کارها را به ورطه نابودی کشانده و البته فرصت رشد و سودآوری برای برخی از کسب و کارها از جمله کسب و کارهای آنلاین را فراهم کرده است؛ از زبان کارآفرینان فعال در این حوزه به بررسی مشکلات و چالش های آنها در این بخش خواهیم پرداخت و در نهایت پیشنهادات مطرح شده در این گردهمایی می تواند راهگشای بسیاری از امور مهم و برطرف کردن چالش های متعدد در این زمینه و دردولت بعدی باشد و به نوعی نقشه راهی برای مدیران.

عنوان بعدی که در سومین گردهمایی مجازی خانواده بزرگ ICT  توسط کارشناسان و فعالان این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد، بحث «اپراتورها» است که طبیعتا چالش برانگیز خواهد بود.

بایدها و نبایدهای ICT «رگولاتور، اپراتور و کارآفرین» در سومین گردهمایی مجازی خانواده بزرگ ICT

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (2 رای)
سیتنا 1
2021-06-06 17:35

افزودن دیدگاه جدید