کد مطلب: 

257638
آمازون حق مالکیت شرکت سینمایی مترو ام‌جی‌ام را خرید
آمازون، حق مالکیت شرکت سینمایی شرکت «ام‌جی‌ام، مترو گلدوین مایر» تهیه‌کننده فیلم‌های راکی، جیمز باند و انیمیشن پلنگ‌صورتی را خرید.
آمازون حق مالکیت شرکت سینمایی مترو ام‌جی‌ام را خرید

به گزارش سیتنا به نقل از گاردین، شرکت بزرگ «ام‌جی‌ام، مترو گلدوین مایر» با وجود این که در دهه‌های اخیر فعالیت‌های زیادی نداشته است اما به دلیل ساخت فیلم‌های خاطره‌انگیز همچنان در ردیف شرکت‌های فیلمسازی بزرگ دنیا قرار دارد و آمازون برای این که بتواند فهرست فیلم‌هایی را که از طریق سامانه خود عرضه می‌کند، افزایش دهد، این شرکت بزرگ را با پرداخت هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

اگرچه قیمت اولیه ۹ میلیارد دلار اعلام شده بود، اما به گفته مایک هاپکینز، معاون «آمازون استودیو»، این معامله ارزشمند است؛ چون برای شرکت آمازون امکان دستیابی به گنجینه آثار ماندگار سینما را فراهم می‌کند و حق مالکیت این آثار را نیز در اختیار می‌گیرد؛ ضمن این که از محل پخش آثار این شرکت، درآمد هم کسب می‌کند.

شرکت مترو در سال ۱۹۲۴ تاسیس شد که دوران طلایی استودیوهای فیلمسازی و ساخت انیمیشن‌ به شمار می‌رفت؛ اما در سال‌های اخیر فعالیت قابل‌توجهی نداشت. اینک مدیران آمازون قصد دارند با کمک و همکاری تیم خلاق مترو، دوران طلایی دیگری برای این شرکت رقم بزنند و برخی از آثار گذشته و خاطره‌ساز آن را بازآفرینی کنند.

در اختیار داشتن مالکیت شرکت مترو به آمازون کمک می‌کند تا در بازار رقابت با دیگر غول‌های صنعت سرگرمی همچون نتفلیکس و دیزنی‌پلاس، موفقتر عمل کند. این شرکت‌ها در سال‌های اخیر و به ویژه پس از همه‌گیری کرونا، برای مالکیت و حق پخش آثار سینمایی تمایل نشان دادند.

شرکت سینمایی مترو ام‌جی‌ام، علاوه بر آثار مشهوری همچون جیمز باند و پلنگ صورتی، با تصویر شیری که در قلب لوگوی آن نمایان می‌شود، معروف است.

شرکت مترو بیش از چهار هزار عنوان فیلم و ۱۷ هزار دقیقه برنامه تصویری دارد و در مجموع بیش از ۱۸۰ جایزه اسکار و ۱۰۰ جایزه امی را از آن خود کرده است. آمازون نیز به عنوان دومین سرویس پخش جهانی، ۱۷۵ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-05-28 15:56

افزودن دیدگاه جدید