کد مطلب: 

256944
آیا ایلان ماسک می‌تواند باعث رشد انفجاری دوج‌کوین شود؟!
در یک سال میان آوریل ۲۰۲۰ و آوریل ۲۰۲۱ بهای دوج‌کوین از دو دهم یک سنت به بیش از ۴۰ سنت، یعنی ۲۰۰ برابر (۲۰ هزار درصد) بیشتر رسیده است. داده‌های روند‌های بازار گوگل می‌گوید افزایش بهای این رمزارز، در محبوبیت آن و توجه سوداگران در فضای مجازی در سال گذشته منعکس است.
آیا ایلان ماسک می‌تواند باعث رشد انفجاری دوج‌کوین شود؟!

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا به نقل از ایندیپندنت، در ماهی که گذشت، رمزارز «دوج‌کوین»  با افزایش بهای چشمگیر و تأیید ایلان ماسک، دومین ثروتمندترین مرد جهان، توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

این رمزارز در ابتدا به عنوان یک شوخی و در واکنش به جنجال در مورد بیت کوین نوظهور، از سال ۲۰۱۳ در دسترس بوده است، اما همچنان خریداری آن دشوار است.

اما با توجه به این که سقف دوج‌کوین در بازار مالی ۵۰ میلیارد دلار تعیین شده است، اخیرا سرمایه‌گذاران این شوخی رمزارزی را جدی‌تر تلقی کرده‌اند. سوداگران رمزارز سخت در تکاپوی دستیابی به یک سود سریع از داج کوین، پیش از حضور ایلان ماسک در برنامه زنده «شنبه شب» (سَتِردِی نایت لایو) در ماه آینده، هستند که کوشیده است بهای آن را به گفته خودش «به ماه» برساند.

در حال حاضر دوج‌کوین در جایگاه ششمین بهادارترین رمزارز جهان، به مبلغ شصت سنت معامله می‌شود و طرفداران آن معتقدند که بهای این رمز ارز به زودی به یک دلار خواهد رسید.

در یک سال میان آوریل ۲۰۲۰ و آوریل ۲۰۲۱ بهای دوج‌کوین از دو دهم یک سنت به بیش از ۴۰ سنت، یعنی ۲۰۰ برابر (۲۰ هزار درصد) بیشتر رسیده است. داده‌های روند‌های بازار گوگل می‌گوید افزایش بهای این رمزارز، در محبوبیت آن و توجه سوداگران در فضای مجازی در سال گذشته منعکس است.

اما به‌رغم محبوبیت دوج‌کوین، دسترسی سرمایه‌گذاران روی آن در مقایسه با رمزارزهای معمول‌تر، از جمله بیت کوین و «اتریوم» (اتر)، دشوار بوده است.

موسسه معاملات رمزارز «کوین بِیس» که اوایل ماه جاری با عرضه سهامش در بازار تاریخ‌ساز شد، بدون هیچ گونه توضیحی از قرار دادن دوج‌کوین در فهرست رمزارزهایش خودداری کرده و اشاره‌ای هم به این احتمال که در آینده آن را در آن فهرست قرار دهد، نکرده است.  

سکوهای معاملات رمزارز، از جمله «رابین هود» و «ایتورو»، نیز به رغم افزایش تقاضای مشتریانشان، از دوج‌کوین حمایت نکرده‌اند، اما موسسات معتبر معاملات رمزارز، از جمله «بینانس»، «کراکن»، «اوکِکس» و «آپهولد» آن را به مشتریانشان عرضه می‌کنند.

«اوککس» در توجیه تصمیمش برای گنجاندن دوج‌کوین در فهرست معاملاتش در سال ۲۰۱۹، گفت: «به رغم آن که این (دوج‌کوین) یک «سکه میم» است، اما برای آن تقاضای بسیاری در میان عموم وجود دارد.»

جامعه فعال دوج‌کوین در سکوی «ردیت» همچنان در تلاش جذب شدن به بازار عمده معاملات است و یک راهنمای ساده برای تازه‌واردان به دنیای خرید و معاملات رمزارز ارائه کرده است.

پیشتر، ایلان ماسک خود را «پدر دوج‌کوین» خوانده و اظهار امیدواری کرده بود که این رمزارز «وجه رایج فضای مجازی» شود، اما قابلیت بالقوه دوج‌کوین برای خرید و فروش کالا به علت فناوری مرتبط با آن تضعیف شده است.

دوج‌کوین هیچ گونه سقفی برای موجودیتش ندارد، به این معنا که تعداد سکه‌های در گردش آن هرگز تمامی نخواهد داشت. در تضاد با آن، سقف تولید بیت کوین ۲۱ میلیون واحد است و در نتیجه، در میان سرمایه‌گذاران رمزارز «طلای دیجیتال» شناخته می‌شود.

«کراکن»، سکوی محبوب معاملات رمزارز، در تارنمای خود توضیح می‌دهد که «شاید دوج‌کوین به عنوان یک شوخی شروع شده باشد، اما به عنوان رمزارزی که میان افراد دست به دست می شود، موفق بوده است.»

توضیح داده شده است: «از آن گذشته، سیاست پولی داج‌کوین خصوصیاتی دارد که آن را بیشتر برای تفریح جالب می‌کند تا در میان سرمایه‌گذارانی که در پی رشد سرمایه‌شان در بلندمدت هستند.»

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-05-06 00:09

افزودن دیدگاه جدید