کد مطلب: 

256881
پشتیبانی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی بانک‌ها از SMEها در سال ۱۴۰۰
رییس کل بانک مرکزی، گفت: برنامه بانک مرکزی برای پشتیبانی مالی از SMEها در سال ۱۴۰۰ اختصاص مبلغی تا حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانکها برای اعطای سرمایه در گردش به این واحدها، با هدف گسترش نقش آنها در تولید و اشتغال کشور است.
پشتیبانی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی بانک‌ها از SMEها در سال ۱۴۰۰

به گزارش سیتنا، دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یاداشتی در اینستاگرام نوشت:

ـ روز گذشته، رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم فعال شدن کارگاههای کوچک و متوسط در کنار کارگاههای بزرگ، تأکید کردند: گسترش این کارگاهها علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه‌ساز تولید ثروت برای عموم مردم بویژه طبقات ضعیف و متوسط هستند.

ـ بنگاه های کوچک و متوسط که از آنها تحت عنوان SMEها یادمی شود امروزه به عنوان یکی از مسیرهای اصلی رشد و توسعه پایدار مبتنی بر دانش در کشورها شناخته می شوند. ارزش افزوده بالا، نوآوری، اشتغال ‌آفرینی و انعطاف‌پذیری بیشتر از مزایای این بنگاهها می باشد.

ـ بانک مرکزی در چند سال گذشته برنامه جدی برای افزایش میزان تأمین مالی SMEها داشته است. در سال گذشته بیش از ۲۷ هزار واحد کوچک و متوسط از حدود ۸۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بهره مند شدندکه نسبت به سال ۹۸ رشد ۵۷ درصدی داشته است.

ـ برنامه بانک مرکزی برای پشتیبانی مالی از SMEها در سال ۱۴۰۰ اختصاص مبلغی تا حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانکها برای اعطای سرمایه در گردش به این واحدها، با هدف گسترش نقش آنها در تولید و اشتغال کشور است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-05-03 14:41

افزودن دیدگاه جدید