کد مطلب: 

256762
شرط بازگشت برند‌های لوازم خانگی «سامسونگ» و «ال جی» به بازار ایران اعلام شد
معاون امور صنایع وزارت صمت پیرامون شرط بازگشت برند‌های کره‌ای لوازم خانگی به ایران، گفت: بازگشت بدون جبران ضرر و زیان برند‌های کره‌ای لوازم خانگی را نشدنی می‌دانیم. باید آنها در کشور سرمایه گذاری مستقیم داشته باشند و زیان ایجاد شده را جبران کنند.
شرط بازگشت برند‌های لوازم خانگی «سامسونگ» و «ال جی» به بازار ایران اعلام شد

به گزارش خبرنگار سیتنا، مهدی صادقی نیارکی در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید لباسشویی، با اشاره به رشد ۷۲ درصدی تولید در بخش لوازم خانگی بیان کرد: نسبت به سال ۹۶ که تحریمی وجود نداشت امسال با رشد ۲۰ درصدی در توسعه ساخت داخل و رشد ۳۶ درصد تولید رو به رو بودیم. مهم‌ترین نکته در تولید لوازم خانگی بحث پلتفرم است. به سمتی حرکت کردیم که شرکت‌ها صاحب پلتفرم شدند.

معاون وزیر صمت افزود: موضوع مهم مقیاس اقتصادی است و باید تولیدکنندگان به سمت افزایش تولید، افزایش داخلی سازی و توسعه بازار حرکت کنند.
 
صادقی نیارکی درباره بازگشت سامسونگ و ال جی به کشور گفت: ما در وزارت صمت و در سیاست‌های کلان دولت، بازگشت بدون جبران ضرر و زیان برند‌های کره‌ای لوازم خانگی را نشدنی می‌دانیم. باید آنها در کشور سرمایه گذاری مستقیم داشته باشند و زیان ایجاد شده را جبران کنند.

وی در عین حال تاکید کرد: حتما حمایت از تولید کنندگان داخلی را خواهیم داشت و از برند‌های ملی پشتیبانی‌ خواهیم کرد.

وی گفت:امروز نیرو دانشی و زیر ساخت لازم را داریم پس دلیلی برای ورود محصول نهایی به کشور وجود ندارد.

صادقی نیارکی تصریح کرد: بعد از سال ۹۷ که برند‌های خارجی بازار ایران را ترک کردند کمی زمان گذشت تا امکانات و زیرساخت تولید لوازم خانگی توسط سرمایه گذاران ایرانی ایجاد شود و سال ۹۸ به سمت طراحی پلتفرم حرکت کردند. کمبودهایی که در بازار وجود دارد به واسطه تولید کنندگان داخلی رفع می شود به طوری که تا پایان سال ۱۴۰۰ باید به فکر توسعه صادرات در این حوزه  باشیم.

معاون امور صنایع وزارت صمت تشریح کرد: فعلا بازگشت مجموعه‌‌های خارجی در دستور کار نیست؛ شرکت‌ها جایگاه خودشان را پیدا کردند و امکانات مناسبی برای تولید و تامین نیاز کشور را دارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-04-29 16:38

افزودن دیدگاه جدید