کد مطلب: 

256754
هشدار پلیس فتا پیرامون برنامه‌های استیکر ساز
رئیس مرکز تشخیص‌و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، گفت: ایران یکی از آلوده‌ترین کشورهای دنیا در حوزه بدافزارهای موبایلی است و این نشان می‌دهد که توجه کاربران به امنیت داده‌هایشان کافی نیست و از ضد بدافزارهای معتبر استفاده نمی‌کنند.
هشدار پلیس فتا پیرامون برنامه‌های استیکر ساز

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "دوم علی‌محمد رجبی" با بیان اینکه برابر آخرین پیمایش‌های جهانی هر کاربر به طور متوسط 80 برنامه بر روی موبایل خود نصب دارد، اظهار داشت : با توجه به این حجم  استفاده کاربران از برنامه‌های موبایلی ضروری است تا کاربران در نصب و استفاده از برنامه‌های موبایلی، بیشتر احتیاط  کنند.

وی افزود: متاسفانه ایران یکی از آلوده‌ترین کشورهای دنیا در حوزه بدافزارهای موبایلی است و این نشان می‌دهد که توجه کاربران به امنیت داده‌هایشان کافی نیست و از ضد بدافزارهای معتبر استفاده نمی‌کنند.

سرهنگ رجبی در ادامه با استناد به گزارش تیم تحلیل بیت‌بان گفت: از 185 برنامه استیکرساز موجود در فروشگاه‌های اندرویدی 48 مورد آنها که در مجموع 400 هزار نصب نیز داشته‌اند بدافزار بوده است.

وی ادامه داد: این نشان می‌دهد که کاربران می‌بایست در نصب برنامه‌های موبایلی دقت بیشتری کنند و از نصب برنامه‌های موبایلی بدون پایش امنیتی خودداری کنند.

از 185 برنامه استیکرساز موجود در فروشگاه‌های اندرویدی 48 مورد آنها که در مجموع 400 هزار نصب نیز داشته‌اند بدافزار بوده است.

رئیس مرکز تشخیص‌و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا یادآور شد: کاهش سرعت تلفن همراه، افزایش مصرف باطری، نصب برنامه‌های موبایلی ناخواسته، عضویت ناخواسته در کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی، افزایش مصرف اینترنت می‌تواند نشانه‌های آلودگی تلفن همراه کاربران به بدافزار باشد.

سرهنگ رجبی تاکید کرد : کاربران می‌بایست به این نشانه‌ها توجه کنند و با استفاده از ضد بد‌افزارهای معتبر برای پاک‌سازی تلفن همراه خود اقدام کنند.

هشدار پلیس فتا پیرامون برنامه‌های استیکر ساز

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-04-29 09:09

افزودن دیدگاه جدید