کد مطلب: 

255834
ایده‌ی «گذرنامه واکسن کرونا» برای ترغیب عموم مردم به دریافت واکسن
ایده‌ اصلی در پس طرح گذرنامه واکسن کرونا این است که افراد واکسینه شده نرم‌افزار یا فایلی قابل اسکن کردن روی تلفن هوشمند خود داشته باشند که هویت و دریافت واکسن کووید آن‌ها را ثابت می‌کند.
ایده‌ی «گذرنامه واکسن کرونا» برای ترغیب عموم مردم به دریافت واکسن

به گزارش سیتنا، دولت بایدن در حال انجام هماهنگی‌های لازم برای همکاری بین گروه بزرگی از سهام‌داران خصوصی و آژانس‌های دولتی است که مایل به تهیه «گذرنامه واکسن» کووید هستند که ثابت می‌کند دارنده آن واکسن را دریافت کرده است.

تلاش برای تهیه گذرنامه، با امید به بازگشایی کامل رستوران‌ها، کنسرت‌ها، مسابقات ورزشی و دیگر مشاغل در ماه‌های آینده و موارد دیگری که به شدت تحت تأثیر ویروس کووید-۱۹ بوده‌اند، آغاز شده است.

بار اول روزنامه «واشنگتن پست» بود که با استناد به پنج منبع ناشناس، از تلاش‌های دولت بایدن برای ایجاد این هماهنگی خبر داد و اعلام کرد که حداقل ۱۷ گروه و آژانس دولتی دارند روی طرح گذرنامه واکسن کار می‌کنند.

این گذرنامه به مردم امکان می‌دهد که در بخش‌های خاصی از رستوران‌ها و اماکن تفریحی حضور یابند، از انواع امکانات رفاهی مشترک در هتل‌ها بهره ببرند، و برای سفر‌ به کشورهای خارجی از مرز‌های بین‌المللی عبور کنند.

گذرنامه واکسن می‌تواند برای کارگران نیز مؤثر باشد، از جمله در تضمین شغل افراد در صنایع خدماتی و تضمین آن ‌که خواهند توانست از بیماران و همکاران خود حفاظت کنند.

چندین اداره در وزارت بهداشت و خدمات انسانی در تلاشند تا چنین طرحی به عادلانه‌ترین نحو ممکن اجرایی شود.

جف زینتس، هماهنگ‌کننده ستاد مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید، در جلسه مطبوعاتی اوایل این ماه گفت: «باید اطمینان حاصل کنیم که هر راه‌حلی در این زمینه، سهل، رایگان، منبع‌باز و برای همگان، به صورت دیجیتالی و روی کاغذ قابل دسترسی باشد و از همان ابتدا برای حفاظت از حریم خصوصی افراد طراحی شده باشد.»

ایده‌ی «گذرنامه واکسن کرونا» برای ترغیب عموم مردم به دریافت واکسن

هدف بایدن این است که تا پایان ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری خود حداقل ۲۰۰ میلیون آمریکایی واکسینه شده باشند. به باور رئیس جمهوری آمریکا، ممکن است ایالات متحده تا تابستان امسال تا حد زیادی به زندگی عادی برگشته باشد و تا پایان سال میلادی تقریباً به طور کامل به حالت قبل از همه‌گیری برگردد.  

ایده‌ اصلی در پس طرح گذرنامه واکسن این است که افراد واکسینه شده نرم‌افزار یا فایلی قابل اسکن کردن روی تلفن هوشمند خود داشته باشند که هویت و دریافت واکسن کووید آن‌ها را ثابت می‌کند. اما از آن‌جا ‌که میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا تلفن هوشمند ندارند، مقامات در صدد تهیه نسخه چاپی آن هستند.

آمریکا تنها یکی از چندین کشور و نهادهای چند‌ملیتی است که روی طرح گذرنامه واکسن کار می‌کنند.

اتحادیه اروپا وعده داده است که برای عبور آزادانه مردم از مرز‌ها، گواهینامه دیجیتال ایجاد کند.

سازمان بهداشت جهانی، که بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود مجدداً به آن پیوست (دونالد ترامپ آمریکا را از عضویت آن سازمان خارج کرده بود)، مشغول کار بر روی یک برنامه جهانی است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 1
2021-03-29 21:25

افزودن دیدگاه جدید