کد مطلب: 

255414
خط LC برای ارتباط دانشگاه آزاد با شرکت‌های دانش‌بنیان جهت خرید محصولات راه‌اندازی می‌شود
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: با کمک بانک تجارت یک خط LC برای ارتباط دانشگاه با شرکت‌های دانش بنیان برای خرید محصولات و دریافت خدمات راه‌اندازی می‌شود.
خط LC برای ارتباط دانشگاه آزاد با شرکت‌های دانش‌بنیان جهت خرید محصولات راه‌اندازی می‌شود

به گزارش سیتنا، دکتر علی وحدت در رویداد استارت‌آپی سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، راه‌اندازی این واحد را باعث افزایش جذابیت این دانشگاه در جذب دانشجو عنوان کرد و گفت: با وجود توجه دانشگاه آزاد به عرصه فناوری و راه‌اندازی سرای نوآوری، دانشجویان احساس می‌کنند که خروجی این دانشگاه بهینه‌تر شده است؛ بر این اساس میزان جذب دانشجو نیز بیشتر خواهد شد.

دکتر وحدت به تفاهم‌نامه سه‌جانبه دانشگاه آزاد اسلامی، صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک تجارت که در حاشیه این رویداد به امضا رسید اشاره کرد و گفت: با کمک بانک تجارت یک خط LC برای ارتباط دانشگاه با شرکت‌های دانش بنیان برای خرید محصولات و دریافت خدمات راه‌اندازی می‌شود. این بستر بهانه‌ای برای افزایش ارتباط شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه آزاد می‌شود. ظرفیت صندوق پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد نیز ایجاد شده که امیدواریم با توان بیشتر شروع به کار کند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد برگزاری رویدادهای جذب سرمایه‌ در استارت‌آپ‌ها نیز گفت: برای معرفی توانمندی‌های استارت‌آپ‌ها به سرمایه گذار خطرپذیر رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» را برگزار می‌کنیم که روز سه‌شنبه بیست‌ویکمین دوره آن برگزار شد. صندوق نوآوری از یک هفته پیش از هر رویداد به استارت‌آپ‌ها برای ارائه درست و طراحی یک بیزینس پلن مناسب ارائه به سرمایه‌گذار، به آنها آموزش داده و منتورینگ می‌کند تا استارت‌آپ‌ها با آمادگی بیشتری توانمندی خود را به سرمایه‌گذار معرفی کنند.

وی ادامه داد: چنانچه عاملان صندوق نوآوری یعنی صندوق‌های پژوهش و فناوری یا شتاب‌دهنده‌های دانش بنیان 20 درصد از هزینه طرح را تامین کنند صندوق نوآوری 80 درصد باقی‌مانده را بدون مداخله، تامین خواهد کرد. صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌تواند یکی از عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی باشد و امیدواریم جریان حاضر با شتاب بیشتری در دانشگاه آزاد پیش برود.

در ادامه این رویداد نیز دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی به برنامه‌های این رویداد اشاره کرد و گفت: در این رویداد علاوه بر ارائه توانمندی‌های هشت استارت‌آپ حوزه فناوری آموزش، صندوق نوآوری و شکوفایی یک تفاهمنامه سه جانبه با بانک تجارت و دانشگاه آزاد اسلامی به منظور لیزینگ خرید تجهیزات و خدمات شرکت‌های دانش بنیان و همچنین یک تفاهم نامه با پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد به منظور توسعه فناوری و خدمات دانش بنیان به خصوص خدماتی که دستاورد هیات علمی، دانشگاهیان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد است امضا می‌کند. هدف از رویداد امروز جذب استارت‌آپ‌ها به شتاب‌دهنده‌ها و سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی ادامه داد: تاکنون 21 رویداد جذب سرمایه استارت‌آپی برای شبکه‌سازی و اتصال استارت‌آپ‌ها به سرمایه‌گذاران و شتاب دهنده‌ها برگزار کرده‌ایم. در این رویدادها بیش از 130 استارت‌آپ ارائه کرده‌اند و 400 میلیارد تومان سرمایه تقاضا داشتند که حدود 60 میلیارد آن جذب شده است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان یادآور شد: دانشگاه آزاد با رویکرد آمایشی در مناطق مختلف کشور نیازهای هر منطقه را شناسایی کرده و تفاهمنامه امروز به حمایت صندوق بر رفع این نیازها کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (2 رای)
سیتنا 3
2021-03-13 10:05

افزودن دیدگاه جدید