کد مطلب: 

255204
توانگر با انتقاد از مصوبه‌ی مجلس پیرامون هزینه کرد اپراتورها: چرا بودجه را به جایی می برید که قابل نظارت نیست!
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس برای افزایش مالیات اپراتورهای مخابراتی و اختصاص ان به سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) صداوسیما و شرکت مخابرات ایران، گفت: این کاری که دوستان با ساترا و شرکت خصوصی مخابرات می کنند عملا دارند نظارت ما را می گیرند و بودجه را به جایی می برند که قابل نظارت نیست. در حالیکه در اینجا ما می توانیم وزیر را بخواهیم.
توانگر با انتقاد از مصوبه‌ی مجلس پیرامون هزینه کرد اپراتورها: چرا بودجه را به جایی می برید که قابل نظارت نیست!

به گزارش سیتنا، مجتبی توانگر در جلسه علنی بعد از ظهر امروز شنبه مجلس و در جریان طرح پیشنهاد خود در بند «ی» تبصره ۶ لایحه بودجه در خصوص نحوه هزینه کرد ۱۰ درصد افزایش حق الامتیاز و حق السهم دولت از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی گفت: بین افراط و تفریط گیر نکنیم، چرا چیزی را به عنوان مصوبه مطرح کنیم که بعدا عده‌ای مخالف مجلس انقلابی ما را در رسانه ها بی منطق نشان دهند؟

وی افزود: یک بار متن مصوبه کمیسیون تلفیق را بخوانید. ما ۱۰ درصد حق السهم شرکت های خصوصی اپراتوری را بگیریم و به یک شرکت خصوصی به نام مخابرات بدهیم. فردا جواب مردم را چه بدهیم؟ مگر تنها شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت خانگی مخابرات ایران است؟ این چه اشتباهی است که در سبد مجلس می گذاریم.

این عضو کمیسیون تلفیق ادامه داد: دولت ردیف درآمدی بخش ارتباطات را از ۷۰۰۰ به ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش داده است، وزیر دولت می گوید در این ردیف آب بسته شده است. دولتی ها از ۱۰ هزار میلیارد تومان ردیف درآمدی که بسته اند، هزینه ها را در جداول دیگر جای داده اند. چطور می گوییم مازاد این ۷۰۰۰ تا را به کارهای دیگر بدهند در حالیکه این منابع قبلا پیش خور شده است؟ چرا فرمان آقا در شبکه ملی را به یک شعار تقلیل می دهید؟ نه بودجه ای که نوشتیم قابل تحقق است و نه جریمه آن. آیا تنها چیزی نوشته ایم که بگوییم نوشته ایم. آیا انتظار رهبری از مجلس انقلابی این است؟

توانگر خطاب به مجلس گفت: چرا از دولت و وزیر ارتباطات بازی سیاسی می خورید؟ خوشبختانه گاف هایی در مصوبه اول تلفیق بود که آقای نادران بعد از صحن آن را اصلاح کرد. مثلا دوستان نوشته بودند گران شدن اینترنت را به گردن دولت بیندازیم، خنده دار است. ما داریم بازی می خوریم. این چه روشی است که با ما برخورد می کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پیش بینی اعتبار برای سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) نیز گفت: این کاری که دوستان با ساترا و شرکت خصوصی مخابرات می کنند عملا دارند نظارت ما را می گیرند و بودجه را به جایی می برند که قابل نظارت نیست. در حالیکه در اینجا ما می توانیم وزیر را بخواهیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 1
2021-03-06 16:45

دیدگاه‌ها

تصویر Anonymous
اقای توانگر نگران نباشید بودجه را جائی نمیبرند از همین خالا بخشی از ان را به برخی نمایندگان بواسطه شرکت مخابرات ایران داده اند وسرمایه گذاری کرده اند برای تصمیمات بعدی مجلس و تحمیل تعرفه به مشترکین بیچاره و پر کردن جیب سهامدار بلوکی مخابرات ایران
ارسال شده توسط Anonymous در 18 اسفند 99 - 09:24

افزودن دیدگاه جدید