کد مطلب: 

254767
ارزش بیت‌کوین در کمتر از یک سال ده برابر شده است
بهای بیت‌کوین به حد نصاب جدید ۵۳۵۰۰ دلار (۳۸ هزار پوند) رسید و برای اولین بار در تاریخ، ارزش سهام بیت‌کوین در بازار از مرز یک تریلیون دلار گذشت. سقف ارزش این رمزارز اکنون بیشتر از مجموع ارزش «مستر کارت» و «ویزا کارت» است.
ارزش بیت‌کوین در کمتر از یک سال ده برابر شده است

به گزارش سیتنا، بیت‌کوین در حال حاضر هشتمین دارایی ارزشمند دنیا پس از طلا، اپل، آرامکوی عربستان سعودی، مایکروسافت، آمازون، سیلور، و آلفابت (گوگل) است.

سایمن پیترز، تحلیلگر رمزارزها در پایگاه مبادله آنلاین «ای‌تورو» به ایندیپندنت گفت: «رسیدن بیت‌کوین به ارزش بازار یک تریلیون دلار، نقطه‌عطف مهمی در این صنعت است. البته همین هفته این انتقاد وارد آمد که ارزش بیت‌کوین مانند حباب است و خواهد ترکید و یک "نمایش جانبی اقتصادی" است، اما این رمزارز بازهم ثابت کرد که مخالفانش اشتباه می‌کنند، و رکورد دیگری را شکست. البته این رکورد ممکن است گذرا باشد، ولی رسیدن به چنین ارزشی در بازار را نمی‌توان نادیده گرفت. نقطه عطف امروز نشان‌دهنده قدرت فزاینده بیت‌کوین در به هم زدن معادلات مالی سنتی است.»

ارزش بیت‌کوین در کمتر از یک سال ده برابر شده است. در ماه مارس این رمزارز به بهای پنج هزار دلار معامله می‌شد. از جمله عوامل موثر در این ترقی، افزایش سرمایه‌گذاری نهادینه و خرده فروشی است که در بحبوحه بلاتکلیفی اقتصادی جهانی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، ذخیره سرمایه‌گذاری معتبری شده‌است.

تحلیلگران بازار اغلب بیت‌کوین را نوعی «طلای دیجیتال» توصیف می‌کنند، دلیل آن هم این است که کل موجودی آن به ۲۱ میلیون واحد محدود می‌شود. نوسان‌های ناگهانی قیمت آن در سال‌های اخیر، برخی را واداشت که هشدار بدهند سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین بسیار مخاطره‌آمیزتر از موجودی‌های سنتی است.

جای بیفولکو، مدیر تجاری ارشد در صرافی آنلاین «کینسیس» به ایندیپندنت گفت: «این‌که کسب و کارها، فعالانه در جستجوی راه‌های نوینی برای انباشت ثروت‌ خود هستند تا دچار کاهش ارزش نشوند، بسیار حائز اهمیت است. اکنون به نقطه عطفی رسیده‌ایم که مردم نظام‌های پولی سنتی را به چالش می‌کشند و متوجه شده‌اند که گزینه‌های بهتر و منصفانه‌تری هم هست.»

وی تاکید کرد: «با این همه، عجیب است که بیت‌کوین هنوز بیشتر از طلا مورد توجه است. تاکید می‌کنم که طلا امن‌ترین موجودی برای محافظت از ثروت افراد در دوران بلاتکلیفی فزاینده است.»

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (3 رای)
سیتنا 1
2021-02-20 17:58

افزودن دیدگاه جدید