کد مطلب: 

254595
تلاش مجلس برای تسهیل کسب‌و‌کارهای خلاقانه و دانش‌بنیان
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای، گفت: مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم از ظرفیت‌های بسیار خوبی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و نوآور برخوردار هستند.
تلاش مجلس برای تسهیل کسب‌و‌کارهای خلاقانه و دانش‌بنیان

به گزارش سیتنا، محمدطلا مظلومی آبزرگه نماینده حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری، گفت: مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم از ظرفیت‌های بسیار خوبی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و نوآور برخوردار هستند. بخشی از این ظرفیت‌ها مرتبط با حوزه قانون‌گذاری است. این نهاد در تلاش است تا با تصویب قوانین مدقن و کاربردی، زمینه تسهیل کسب و کارهای خلاقانه و دانش‌بنیان را فراهم کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای در ادامه افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین در حوزه‌های انتخابیه  و مناطق مختلف کشور می‌توانند از طریق رایزنی و تعامل با مسئولین، زمینه حمایت هر چه بیشتر از این شرکت‌ها را فراهم کنند. تببین دستاوردهای زیست‌بوم نوآوری و خلاقیت در کشور و فرهنگ‌سازی برای پذیرش هر چه بیشتر آنها، یکی دیگر از ظرفیت‌های منتخبین مردم در شهرستان‌ها است.

نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن توضیح وظایف مختلف مجلس و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، بیان کرد: توسعه تعامل میان نمایندگان مجلس و مسئولین این معاونت در مرکز و در سفرهای استانی می‌تواند موجب هم‌افزایی بیشتر برای توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز زیست‌بوم نوآوری و فناوری در کشور شود.

به گفته مظلومی، زیست‌بوم صنایع نرم و خلاق نیز توسط جوانان نخبه و خلاق و نوآور تشکیل شده است و باید پس از انجام کار کارشناسی شرکت‌های خلاق و نوآور نیز همچون شرکت‌های دانش‌بنیان زیر چتر قوانین حمایتی مجلس شورای اسلامی قرار گیرند.

تببین دستاوردهای زیست‌بوم نوآوری و خلاقیت در کشور و فرهنگ‌سازی برای پذیرش هر چه بیشتر آنها، یکی دیگر از ظرفیت‌های منتخبین مردم در شهرستان‌ها است.

وی همچنین گفت: یکی از آسیب‌های قانونگذاری کشور ما تصویب قوانین موازی است. به همین دلیل کلیه جوانان نخبه، خلاق و نوآور که برای اعتلای ایران اسلامی و توسعه اقتصادی کشور، شرکت‌ تشکیل داده‌اند به یک قانون جامع و پخته حمایتی نیاز دارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2021-02-15 14:22

افزودن دیدگاه جدید