کد مطلب: 

254388
امنیت سایبری با رونق فعالیت‌های دانش‌بنیانی افزایش یافت
حفظ امنیت سایبری یکی از چالش‌های مهم دنیای مدرن به شمار می‌رود، چرا که تعداد وسایل الکترونیکی، از تعداد افراد بیشتر است و حملات سایبری روز به روز خلاقانه‌تر می‌شود.
امنیت سایبری با رونق فعالیت‌های دانش‌بنیانی افزایش یافت

به گزارش سیتنا، 107 شرکت با فعالیت در حوزه امنیت سایبری، در تلاشند تا فناوری‌های کاربردی در این صنعت را ارتقا دهند.

امنیت سایبری را «برنامه‌ریزی و اقدام برای حفاظت سیستم‌ها، شبکه‌ها، دیتابیس‌ها و برنامه‌ها از حملات دیجیتال و سازماندهی یک استراتژی دفاعی علیه مجرمان اینترنتی و اقدامات مخرب آنها» تعریف می‌کنند. حوزه‌ای راهبردی که برای پاسداشت از دارایی‌‌های ارزشمند سازمانی کاربرد فراوانی دارد. حفظ امنیت سایبری یکی از چالش‌های مهم دنیای مدرن به شمار می‌رود، چرا که تعداد وسایل الکترونیکی، از تعداد افراد بیشتر است و حملات سایبری روز به روز خلاقانه‌تر می‌شود.

این حوزه راهبردی از جمله عرصه‌های علمی است که مورد حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارد.

در همین راستا نیز در حال حاضر 107 شرکت فناور به این حوزه ورود کرده‌اند که حاصل تلاش آنها توسعه فناورانه حوزه‌های امنیت هوشمند، مخابرات و شبکه، هوشمندی سازمان و کسب و کار، فناوری اطلاعات و فضای سایبری، خدمات دیجیتال و غیره را در پی داشته است.

بر اساس آمارهای اعلام شده 30 شرکت در زمینه امنیت هوشمند فعالیت دارند. شرکت‌هایی از جنس دانش‌بنیان و خلاق. همچنین حوزه مخابرات و شبکه نیز با تلاش 29 شرکت فناور توسعه یافته است. هوشمندی سازمان و کسب و کار که رتبه سوم را در این حوزه به خود اختصاص داده است، نیز با تلاش 18 شرکت به نتیجه رسیده است. شرکت‌هایی که بیشترین تمرکز آنها در استان تهران(81)، اصفهان(12) و خراسان رضوی(4) است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2021-02-08 14:03

افزودن دیدگاه جدید