کد مطلب: 

253696
سیاست وزارت صمت حمایت از شرکت‌های توانمند ایرانی است
وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: سیاست این وزارتخانه رقابتی کردن تولید در داخل کشور و حمایت از شرکت های توانمند داخلی است.
سیاست وزارت صمت حمایت از شرکت‌های توانمند ایرانی است

به گزارش سیتنا، علیرضا رزم حسینی در مراسم رونمایی از نخستین پیشرانه(موتور) ملی سه استوانه ای ساخت داخل، با بیان این مطلب، افزود: دیگر خودروسازان نیز می‌توانند از این موتور در راستای کاهش ارزبری استفاده نمایند تا تمامی خودروسازان داخلی( تولیدکنندگان و مونتاژکاران) به سمت موتور ایرانی بیایند.

وی با اعلام اینکه بر اساس طرح کمیته خودرو وزارت صمت برای افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو در ۶ ماه جاری (تا پایان خرداد ماه) برنامه‌ریزی شده است، اضافه کرد: با رشد تولید خودرو مواجه هستیم و این هدف‌گذاری به خوبی در حال جلو رفتن است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تقاضای خوب منطقه را فرصت مناسبی برای خودروسازان دانست و تصریح کرد: انتظار دولت و حاکمیت این است که خودروسازان با وجود بازار خوب در منطقه و همچنین تقاضای داخل کشور، در جهت افزایش راندمان ، ارتقاء کیفیت، بهبود کارایی و رضایتمندی مردم بکوشند.

وی گفت: سیاست این وزارتخانه رقابتی کردن تولید در داخل کشور و حمایت از شرکت های توانمند داخلی است.

رزم حسینی با اشاره به اینکه صنایع خودروسازی بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی در اختیار دارد، گفت: ۱۲ درصد از سهم اشتغال حوزه صنعت و ۲.۵ درصد از gdp در اختیار این حوزه است.

وی همچنین با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص تولید موتور کم مصرف ایشان را مطلع و شروع کننده تولید این موتور سه استوانه ملی دانست.

گفتنی است که رونمایی از نخستین پیشرانه ملی سه استوانه‌ای با حضور علیرضا رزم حسینی«وزیر صنعت، معدن و تجارت »، علی آقامحمدی «عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری»، نمایندگان مجلس و همچنین حضور ویدیو کنفرانسی وزیر نفت برگزار شد.

همچنین تمبر یادبود این موتور نیز به امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت رسید. رزم حسینی در صفحه یادبود این موتور ملی عبارت خواستن، توانستن است را نوشت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2021-01-19 10:30

افزودن دیدگاه جدید