کد مطلب: 

253646
فاز دوم ماینینگ بیت‌کوین رفسنجان آغاز می‌شود!
در پی توقف دو هفته‌ای فعالیت بزرگ‌ترین مرکز استخراج رمز ارز کشور در رفسنجان برای کمک به کاهش مصرف برق، رئیس هیات‌مدیره گروه توسعه سرمایه‌گذاری ایران و چین که مالک این مرکز است از فروش برق به واحدهای ماینینگ با تعرفه‌ی 10 برابر نرخ معمول خبر داده و قطعی گسترده برق را به دلیل فرسودگی نیروگاه‌ها و راندمان پایین آنها دانسته و اعلام کرده است که به زودی فاز دوم ماینینگ بیت‌کوین رفسنجان آغاز می‌شود.
فاز دوم ماینینگ بیت‌کوین رفسنجان افتتاح می‌شود!

به گزارش سیتنا، در پی آلودگی هوا و خاموشی‌‌های برق روزهای اخیر در شهرهای مختلف کشور و ارتباط بخشی از آن با مراکز استخراج رمز ارز، توقف فعالیت بزرگ‌ترین سایت مجاز استخراج رمز ارز کشور در رفسنجان که وابسته به گروه سرمایه‌گذاری ایران و چین است هم اعلام شد. حال محمدحسن رنجبر، رئیس هیات‌مدیره گروه توسعه سرمایه‌گذاری ایران و چین، که مالک این مجموعه است این توضیحات را ارایه کرده است.

در ابتدای این توضیجات به قطع گسترده برق به دنبال خاموشی چند نیروگاه بزرگ به دلیل کمبود سوخت و آلودگی هوا اشاره و افزوده شده است: در پروژه ماینینگ بیت‌کوین ، بابت هر کیلو وات برق مصرفی تقریبا ده برابر نرخ برق صنعتی یعنی بالغ بر چهار هزار ریال پرداخت می‌شود. در حالیکه بعضی از نیروگاه‌ها برق‌شان را به صنعت حدود ۴۰۰ الی ۷۰۰ ریال می‌فروشند.

رنجبر اضافه کرده است: این بدان معناست که وزارت نیرو برای رسیدن به چنین درآمدی باید هزار مگاوات برق را تولید و با هزینه سرسام‌آور بین صنایع توزیع کند. یعنی این مجموعه با مصرف صدمگاوات برق معادل تقریبا هزار مگاوات برای وزارت نیرودرآمدزایی دارد.

در ادامه این پاسخ آمده است: در حقیقت، قطعی گسترده برق و خاموشی‌ها، به دلیل فرسودگی اغلب نیروگاه‌ها و راندمان پایین آنهاست. بهترین راه برای توسعه شبکه برق و تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها که نیازمند صرف هزینه‌های هنگفت است، فروش برق به واحدهای مجاز ماینینگ است که با تعرفه تقریبا ده برابر نرخ معمول برق صورت می‌پذیرد.

رنجبر افزوده است: در حال حاضر ایران ظرفیت تولید ۸۰ هزار مگاوات برق دارد که به نظر بنده فقط ۶۰ هزار مگاوات تولید می‌شود و البته مصرف صدمگاواتی ماینینگ رفسنجان رقم قابل توجهی در شبکه سراسری نیست.

او در ادامه مدعی شده است: برق واحد ماینینگ رفسنجان طی قراردادی با وزارت نیرو و با پیش‌بینی زمان‌های پرباری و کم‌باری از طرف وزارت متبوع و البته با نرخی تقریبا ده برابر قیمت برق صنایع تامین شده است.

رنجبر نوشته است: چین در حال حاضر به دلیل تحریم‌ها، تنها کشوری است که می‌تواند در ایران سرمایه‌گذاری کند. هم ثروتمند است و هم صاحب تکنولوژی، ‌می‌توانیم با کمک هم و با همدلی، موجبات سرمایه‌گذاری و احداث پروژه‌های بیشتری را فراهم کنیم.و همچنین می‌توانیم با کمک هم، ایشان را از ایران دور کنیم و کاملا در دنیا ایزوله و تنها شویم..در حال حاضر و با قیمت فعلی بیت‌کوین، در همه جای دنیا ماینینگ به صرفه است. نیازی به احداث پست برق هم ندارند. مورد حمایت دولت و مردم هستند، تحریم هم نیستند.

رئیس هیات‌مدیره گروه توسعه سرمایه‌گذاری ایران و چین مدعی شده است: شایعات اخیراز طرف متخلفان ماینینگ تولید شده است، یعنی کسانی که زیرزمینی ماینینگ انجام می‌دهند و علاقه‌ای به پرداخت تعرفه قانونی ندارند.

او نوشته است: ‌به زودی فاز دوم ماینینگ بیت‌کوین رفسنجان با مشارکت مردم و به صورت قانونی و شفاف آغاز می‌شود.

فاز دوم ماینینگ بیت‌کوین رفسنجان آغاز می‌شود!

فاز دوم ماینینگ بیت‌کوین رفسنجان آغاز می‌شود!

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-01-18 00:37

افزودن دیدگاه جدید