کد مطلب: 

253556
صندوق نوآوری از حضور شرکت‌های دانش بنیان در چهار پاویون نمایشگاه اختصاص ایران در کابل حمایت می‌کند
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: از شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در چهار پاویون کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل حمایت می‌کنیم.
صندوق نوآوری از حضور شرکت‌های دانش بنیان در چهار پاویون نمایشگاه اختصاص ایران در کابل حمایت می‌کند

به گزارش سیتنا، دکتر سیاوش ملکی‌فر با اعلام این خبر گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی بر اساس وظایف خود از شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در بازارهای صادراتی محصولات و خدمات دانش‌بنیان حمایت می‌کند. در ادامه فرآیند حمایت از شرکت‌ها برای ورود به این بازار، پیش‌بینی شده در چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان که از تاریخ 21 تا 24 بهمن ماه سال جاری در شهر کابل برگزار می‌شود، چهار پاویون از شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل شود.

ملکی‌فر، افغانستان را بازار بالقوه محصولات تولیدی و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی عنوان کرد و گفت: هدف صندوق نوآوری و شکوفایی کمک به شرکت‌ها و بالفعل کردن ظرفیت‌های آنها است. بر این اساس علاوه بر حمایت از چهار پاویون، هیئت عالی‌رتبه‌ای از صندوق در ایام برگزاری نمایشگاه در کنار مشارکت‌کنندگان حضور دارند و برای توانمندسازی واحدها و جلب حمایت دولت افغانستان برای تسهیل مراودات فناورانه اقدام می‌کنند.

وی در ادامه افزود: حمایت صندوق نوآوری برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های معتبر خارجی در راستای توسعه بازار صادراتی و گسترش همکاری‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان بوده که با استقبال خوبی از جانب شرکت‌های دانش‌بنیان نیز همراه بوده به‌طوری که در سال 1398 بیش از 133 درخواست برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی به ارزش بیش از 3،2 میلیارد تومان داشتیم.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد نمایشگاه‌های بین‌المللی که در سال جاری مورد حمایت صندوق نوآوری قرار گرفته است، گفت: در سال جاری نیز تاکنون از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های جیتکس امارات، واردات چین و زیرساخت و انرژی افغانستان، در قالب برپایی پاویون دانش‌بنیان حمایت کرده‌ایم و برنامه حمایت از حضور شرکت‌های دانش‎بنیان در پاویون دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های اختصاصی ایران در افغانستان و روسیه، نمایشگاه بازرگانی بغداد و کردستان عراق نیز در دستور کار قرار دارد.

بر اساس این گزارش شرکت‌های دانش‌بنیان و علاقه‌مند به حضور در پاویون شرکت‌های دانش‎بنیان در نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان می‌توانند تا تاریخ 5 بهمن ماه جاری از طریق سامانه غزال صندوق نوآوری ثبت‌نام خود را انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی با شماره 09215007612 تماس بگیرند.

لازم به ذکر است که صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت‌های دانش بنیان در اولین نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی و انرژی جمهوری اسلامی ایران در کابل که در مهر ماه سال جاری برگزار شد نیز حمایت کرد و طی آن 32 شرکت دانش‌بنیان در قالب پاویون در این نمایشگاه حضور داشتند. از این تعداد بیش از 54 درصد شرکت‌ها در ایام برگزاری نمایشگاه موفق به عقد قرارداد با طرف افغانستانی خود شدند و سایر شرکت‌ها نیز با حمایت صندوق ارتباط خود را ادامه داده و در حال پیگیری مذاکرات خود هستند.

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2021-01-14 10:36

افزودن دیدگاه جدید