کد مطلب: 

251973
دستگاه‌های کلان مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی، در سامانه جامع تجارت هماهنگ می‌شوند
رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، گفت: سامانه های متعلق به دیگر دستگاه ها با سامانه جامع تجارت به صورت هماهنگ عمل خواهند کرد و فعالان اقتصادی از طریق این سامانه با دولت مرتبط می شوند و دولت نیز با حفظ استقلال و مالکیت داده های خود، از طریق این سامانه به فعالان اقتصادی خدمات می دهد.
دستگاه‌های کلان مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی، در سامانه جامعه تجارت هماهنگ می‌شوند
به گزارش سیتنا، علی رهبری در برنامه تهران 20 شبکه پنج، پیشرفت 70 درصدی سامانه جامع تجارت ایران را قابل قبول توصیف کرد و افزود: سامانه جامع تجارت مسایل چند بعدی، بین دستگاهی و پیچیده ای را حل می کند و راهکارهای ارایه شده نیز باید بتوانند ابعاد مختلف را پوشش دهند و پاسخگویی لازم را برای ذینفعان داشته باشند.
وی با بیان اینکه این گونه راهکارها در کشورهای پیشرفته طی چند دوره به نتیجه می رسند، تصریح کرد: آنچه که کشورها در این موضوع باید لحاظ نمایند، این است که تلاشهای چندساله زیرساخت نهایی را پوشش دهد.
رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در ادامه بیان کرد: سامانه های متعلق به دیگر دستگاه ها با سامانه جامع تجارت به صورت هماهنگ عمل خواهند کرد و فعالان اقتصادی از طریق این سامانه با دولت مرتبط می شوند و دولت نیز با حفظ استقلال و مالکیت داده های خود، از طریق این سامانه به فعالان اقتصادی خدمات می دهد.
رهبری با بیان اینکه تمام دستگاه های کلان مرتبط با فعالیتهای اقتصادی با سامانه جامعه تجارت دخیل هستند، گفت: موضوعات مرتبط با تجارت داخلی و خارجی از جمله کارت بازرگانی، ثبت سفارش ها و مجوز ورود، تامین ارز، حمل و نقل بین الملل، تخلیه و انبارش کالا و تشریفات گمرکی، حمل و نقل داخلی و فروش کالا در این سامانه به انجام می رسد.
وی در خصوص صدور کارت بازرگانی از طریق این سامانه گفت: با ارایه درخواست در این سامانه، تمامی استعلام های لازم برای صدور کارت (13 استعلام برای فرد حقیقی و 17 استعلام برای فرد حقوقی)به صورت الکترونیکی رسیدگی و پاسخ داده می شود.
شرایط صدور کارت بازرگانی از طریق سامانه جامع نجارت به صورت الکترونیکی و بدون دخالت انسانی و رویه های کاغذی بررسی می شود.
رهبری با بیان اینکه با استفاده از این سامانه تخلفات احتمالی کاهش می یابد، بیان کرد: پیگیری و جلوگیری از تخلفات نیز با توان نظارتی و کنترلی کشور تناسب می‌یابد.
رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تصریح کرد: حرکت به سمت فناوری اطلاعات رویه کشورهای پیشرفته برای حذف مفاسد از رویه های اجرایی می باشد که ما داریم به همین سمت حرکت می کنیم.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2020-12-05 11:32

دیدگاه‌ها

تصویر علی عابدی
امیدواریم کاغذبازی ها هم کم بشه و کارمند ها واقعا کاراشون و درست انجام بدهند و ارباب رجوع را هی امروز و فردا و از این سایت به اون سایت نکنن
ارسال شده توسط علی عابدی در 16 آذر 99 - 00:14

افزودن دیدگاه جدید