کد مطلب: 

251764
افزایش تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه
پذیره‌نویسی دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه 500 میلیارد ریالی در فرابورس از 8 آذر ماه تا 19 آذر ماه سال جاری است.
 افزایش تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه

به گزارش سیتنا، عنوان این صندوق جسورانه بورسی پویا الگوریتم با سرمایه 500 میلیارد ریال است که پذیره‌نویسی در آن از 8 آذر ماه تا 19 آذر ماه سال جاری است. حوزه فعالیت این صندوق، «فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی و سلامت، رسانه و سرگرمی و بایو و نانو تکنولوژی» خواهد بود.

دوره فعالیت این صندوق پنج سال است و از طریق کارگزاری های عضو شبکه فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره‌نویسی فراهم است. هر واحد سرمایه گذاری 1،000،000 ریال بوده و حداقل تعداد واحد قابل خریداری 1000 واحد است. در این دوره از پذیره نویسی، موسسان 20% درصد سرمایه را تعهد می کنند و مابقی را از طریق پذیره نویسی عمومی تامین خواهد شد.

صندوق‌های جسورانه بورسی به عنوان یکی از ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسوول بازار سرمایه برای سرمایه گذاری عموم مردم در طرح های فناورانه و دانش بنیان از سال 95 طراحی و اجرا شده است.

این صندوق ها سرمایه اشخاصی که به دنبال سرمایه­ گذاری در کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) و کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را مدیریت می کنند. این نوع از سرمایه‌گذاری ها سرمایه گذاری هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می شوند.

با پذیره نویسی این صندوق، تعداد صندوق های سرمایه گذاری جسورانه به 10 صندوق افزایش یافت که با توجه به پذیره نویسی یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی، مجموع سرمایه این صندوق ها به 4250 میلیارد ریال افزایش می یابد. همچنین از مجمع مذکور از یک سال گذشته سه صندوق سرمایه ­گذاری جسورانه و یک سرمایه گذاری خصوصی با مجموع سرمایه 2700 میلیارد ریال پذیره نویسی شده اند که از این میان، دو صندوق سرمایه گذاری جسورانه با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی تاسیس شده اند.

همچنین سه صندوق سرمایه­ گذاری جسورانه و سه صندوق سرمایه گذاری خصوصی با مجموع سرمایه 18000 میلیارد ریال موفق به اخذ موافقت اصولی شده اند که با پذیره ­نویسی آن ها سرمایه این صندوق ها جهش قابل توجهی خواهد یافت.

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

امتیاز شما: هیچ میانگین: 5 (1 vote)
2020-11-29 11:42

افزودن دیدگاه جدید