کد مطلب: 

251752
تجارت خارجی ایران با راه اندازی سامانه جامع تجارت در تراز جهانی قرار گرفت
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، گفت: با توجه به اینکه با استفاده از سامانه جامع تجارت ایران، دخالت افراد و سلایق اشخاص از تجارت خارجی کم کم حذف می گردد، تجارت خارجی کشورمان در تراز جهانی قرار می‌گیرد.
تجارت خارجی ایران با راه اندازی سامانه جامع تجارت در تراز جهانی قرار گرفت

به گزارش سیتنا، حمید زادبوم، شفاف سازی تجارت خارجی و جلوگیری از فساد را از مزایای سامانه جامع تجارت دانست و گفت: این سامانه، کشورمان را در استانداردهای نظام بین المللی تجارت قرار خواهد داد.

وی، افزود: با توجه به اینکه با استفاده از سامانه جامع تجارت ایران، دخالت افراد و سلایق اشخاص از تجارت خارجی کم کم حذف می گردد، تجارت خارجی کشورمان در تراز جهانی قرار می‌گیرد.

وی افزایش سرعت عمل در تجارت خارجی را از دیگر مزایای سامانه جامع تجارت دانست و تصریج کرد: با سامانه جامع تجارت، در شاخص های مرتبط با زمان در تجارت جهانی رتبه کشورمان بهبود و ارتقا خواهد یافت.

معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه گفت: انجام فرآیندهای کاری صادرکنندگان و واردکنندگان در این سامانه تسهیل خواهد یافت و هزینه ها برای تجار کاهش خواهد یافت و به حداقل می‌رساند.

دریافت اطلاعات به روز تجارت خارجی کشور با استفاده از سامانه جامع تجارت

زادبوم همچنین تصریح کرد: در این سامانه هر تاجر با یک درگاه مواجه است و کار خود را از طریق یک درگاه به جلو می‌برد و ارایه داده های مورد نیاز در حوزه تجارت خارجی از طریق دستگاه های مرتبط نیز با یک درگاه انجام خواهد شد.

وی این سامانه را مورد تاکید رییس جمهور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دانست و اضافه کرد: تصمیم گیران حوزه اقتصادی نیاز به اطلاعات صحیح و به روز دارند و این سامانه از لحاظ تعادل در صادرات و واردات به ما کمک خواهد کرد.

معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه سرعت و دقت بیشتر در انجام فرآیندها از مزایای دیگر این سامانه است، ادامه داد: شرایط ارزی کشور و شرایط تجارت و اقتصاد با شیوع ویروس کرونا نیاز به سامانه جامع تجارت را بیشتر مشهود کرده است.

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2020-11-29 09:09

افزودن دیدگاه جدید