کد مطلب: 

251586
روسیه: واکسن کرونای اسپ‍وتنیک-۵ تاثیر ۹۵ درصدی دارد
وزارت بهداشت روسیه و صندوق فدرال این کشور تأیید کردند که واکسن کرونای تولیدی روسیه با نام اسپوتنیک-۵ توانسته تاثیر ۹۵ درصدی داشته باشد؛ این واکسن توسط مرکز تحقیقات گامالیا در مسکو ساخته شده است.
روسیه: واکسن کرونای اسپ‍وتنیک-۵ تاثیر ۹۵ درصدی دارد

به گزارش سیتنا، بیانیه مشترک صادر شده توسط وزارت بهداشت روسیه و صندوق فدرال این کشور که در تولید واکسن کرونا مشارکت دارند اعلام می‌کند که اثربخشی ۹۵ درصدی واکسن اسپ‍وتنیک-۵ با بررسی نتایج آزمایش‌ها بر روی داوطلبان، ۴۲ روز پس از تزریق اولین دوز مشخص شده است.

با این حال، در این بیانیه تعداد داوطلبان این آزمایش‌ها برای محاسبه میزان اثربخشی ذکر نشده است.

چند روز پیش، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به رهبران گروه بیست گفت روسیه آماده است واکسن ویروس کرونا،  را به هر کشوری که به آن نیاز داشته باشد، ارسال کند.

به گزارش رویترز، پوتین توضیح داد که روسیه در حال آماده‌سازی دو واکسن دیگر است و افزود که ساخت گروهی از واکسن‌ها «هدف مشترک ما» است.

روسیه در مردادماه امسال اعلام کرد که واکسن اس‍وتنیک ساخت این کشور در پیشگیری از بیماری کرونا مؤثر است. برخی کشورها از جمله امارات متحده عربی با شرکت روسی گامالا برای دستیابی به واکسنی ایمن و مطمئن همکاری می‌کنند.

در روزهای گذشته شرکت‌های آمریکایی فایزر و مدرنا اعلام کرده‌اند که واکسن تولیدی آن‌ها ۹۴ و ۹۵ درصد مؤثر است. آسترازنکا هم اعلام کرد که واکسن مشترک این شرکت و دانشگاه آکسفورد فعلاً اثربخشی ۷۰ درصدی را نشان داده است.

انتهای پیام

سیتنا 1

امتیاز: 

امتیاز شما: هیچ میانگین: 5 (1 vote)
2020-11-24 15:25

افزودن دیدگاه جدید