کد مطلب: 

251306
توسعه حمل‌ونقل هوشمند کیش کلید خورد
جزیره کیش به عنوان نقطه شروع پروژه پیاده‌سازی زیرساخت‌های نسل پنجم ارتباطات انتخاب شد و با اجرای سه پروژه نیازمندی‌هایش رفع می‌شود.
توسعه حمل‌ونقل هوشمند کیش کلید خورد

به گزارش سیتنا، ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و سازمان منطقه آزاد کیش در یک تفاهم‌نامه همکاری چهار جانبه کنار هم قرار گرفتند تا سه پروژه عملیاتی برای رفع نیازمندی‌های جزیره کیش را اجرایی کنند.

پروژه‌های تعریف شده شامل «راه‌اندازی زیرساخت نسل پنجم ارتباطات در محیط»، «یکپارچه‌سازی اطلاعات مکانی خودروهای اجاره‌ای با سیستم جامع حمل‌ونقل جزیره» و «هوشمندسازی خودروی پلیس با ترکیب تصاویر دوربین‌های نصب شده بر روی آن و تصاویر پهپادی برای ثبت تخلفات رانندگی» می‌شود.

این سه پروژه در حال حاضر با برگزاری دو جلسه کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان چهار طرف در حال پیگیری و جلسات منظم هفتگی با حضور نمایندگان ستاد و سازمان منطقه آزاد کیش به صورت مجزا برگزار شده است.

دو پروژه راه‌اندازی زیرساخت نسل پنجم ارتباطات در محیط و هوشمندسازی خودروی پلیس با ترکیب تصاویر دوربین‌های نصب شده بر روی آن و تصاویر پهپادی برای ثبت تخلفات رانندگی در مرحله استخراج ابعاد فنی قرار دارند و یکپارچه‌سازی اطلاعات مکانی خودروهای اجاره‌ای با سیستم جامع حمل‌ونقل جزیره هم در مرحله بررسی فنی پروپوزال ارائه شده قرار دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-11-18 10:16

افزودن دیدگاه جدید