کد مطلب: 

250527
مدیرعامل آمازون در بین خریداران احتمالی سی‌ان‌ان
به ادعای بانکدارانی که با فاکس‌‌نیوز مصاحبه کرده‌اند و هویت‌شان اعلام نشده است، جف بیزوس مدیرعامل شرکت آمازون در نظر دارد شبکه خبری سی‌‌ان‌‌ان را خریداری کند؛ اگرچه یکی از نزدیکان بیزوس به این خبرگزاری گفت که «هیچ صحبتی در این باره انجام نشده است».
مدیرعامل آمازون در بین خریداران احتمالی سی‌ان‌ان

به گزارش سیتنا، سی‌‌ان‌‌ان یکی از دارایی‌هایی است که احتمال دارد شرکت ای‌‌تی‌‌اند‌تی در پی فروش آن باشد زیرا پس از خرید ۸۵ میلیارد دلاری تایم وارنر در سال ۲۰۱۶ با میلیاردها دلار بدهی مواجه شد.

ریچ گرینفیلد کارشناس تحلیل فناوری در شرکت تحقیقاتی مستقل «شرکای لایت‌شد» در مصاحبه با فاکس بیزینس گفت سر گرفتن چنین معامله‌‌ای چندان تعجبی ندارد.

گرینفیلد گفت به هیچ وجه جای تعجب ندارد که این شرکت دوست نداشته باشد حضور چندانی در بخش‌های خبری داشته باشد اما چندان تعجب نمی‌‌کنم که سی‌‌ان‌‌ان تنها دارایی فروشی در میان دارایی‌‌های گروه ترنر باشد چون نسبت به بقیه دارایی‌‌های این مؤسسه بستر دیجیتالی بسیار قوی‌تری دارد.

وی همچنین خبر خرید این غول خبری توسط بیزوس را سر زبان‌ها انداخت. گرینفیلد غیر از بیزوس از وایاکام متعلق به سی‌‌بی‌‌سی نیوز و کام ‌کست متعلق به ان‌‌بی‌‌سی نیوز نیز به عنوان خریداران احتمالی این شبکه نام برد.

او گفت فروش سی‌ان‌‌ان در صورتی منطقی‌‌ترین راه می‌بود که در چارچوب فروش بزرگتر تمامی نهادهای ترنر برودکستینگ متعلق به ای‌تی‌‌اند‌تی شامل تی‌‌ان‌‌تی، تی‌‌بی‌‌اس، تروتی ‌وی، کارتون نتورک و ترنر کلاسیک موویز باشد.

سی‌‌ان‌ان با آن که به لحاظ رتبه‌‌بندی از رقبای اصلی‌اش یعنی فاکس‌‌نیوز و ام‌‌اس‌‌ان‌‌بی‌‌سی عقب است همچنان سودآور است و برای خریداران علاقه‌مند جذابیت دارد.

انتهای پیام

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید

افزودن دیدگاه جدید