کد مطلب: 

250416
معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
نتایج اولیه‌ی رتبه‌بندی ۶۷۵ سایت خبری شرکت کننده در چهارمین دوره، امروز اعلام می‌شود/ رتبه بندی رسانه‌ها فرصتی برای آسیب شناسی و ارتقای آنهاست/ میزان انتظار برای دریافت مجوز رسانه به کمترین زمان ممکن رسیده است
معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری اعلام نتایج چهارمین دوره رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، گفت: رتبه بندی رسانه‌ها فرصتی برای آسیب شناسی و تقویت آنها در جهت رشد و ارتقای آنهاست.
نتایج اولیه‌ی رتبه‌بندی ۶۷۵ سایت خبری شرکت کننده در چهارمین دوره، امروز اعلام می‌شود/ رتبه بندی رسانه‌ها فرصتی برای آسیب شناسی و ارتقای آنهاست/ میزان انتظار برای دریافت مجوز رسانه به کمترین زمان ممکن رسیده است

به گزارش خبرنگار سیتنا، نشست خبری محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با موضوع اعلام نتایج اولیه‌ی چهارمین دوره رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری با حضور احسان‌الله حجتی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد و نمایندگان منتخب مدیران مسوول در کمیته رتبه بندی و تنی چند از نمایندگان رسانه ها و خبرنگاران امروز (شنبه) ششم آبان‌ ماه در سالن نشست‌های معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی برگزار شد.

خدادی در بخشی از این نشست گفت: در سال‌های اخیر میزان انتظار در هیات نظارت بر مطبوعات برای دریافت مجوز رسانه به کمترین زمان ممکن رسیده است و تمامی تقاضاها برای راه‌اندازی رسانه به سرعت بررسی می‌شوند.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با بیان اینکه فرصت‌های امروز رسانه‌ای در کشور باید در خدمت تولید محتوا قرار بگیرد، افزود: هنر رسانه ایجاد اضطراب و خبر بد و تولید معروفیت نیست. هنر او در صحت اطلاعاتی است که ارائه می‌کند. دقت در اطلاع‌رسانی در خدمت صحت و در نهایت سرعت انتقال اطلاعات است.

خدادی گفت: هنر رسانه در نشر خبر نیست بلکه در تولید خبر سالم و صحیح است. هرجایی که رسانه ایرانی موفق بوده جایی است که توانسته اعتماد مردم را با محتوای خود جلب کند و این با صحت و منبع اطلاعاتش مرتبط است.

او درباره رتبه‌بندی سایت‌های خبری، عنوان کرد: فضای رسانه‌ای ایجاد شده درباره رتبه‌بندی خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها را به فال نیک می‌گیریم. این رتبه‌بندی فرصتی برای بازخوانی و آسیب‌شناسی و افزایش مهارت در تولید محتواست و ما در معاونت بخشی از جامعه خبری هستیم نه متولی آن؛ متولی رسانه‌ها خبرنگاران هستند.

خدادی گفت: انتظار داریم پیشکسوتان رسانه‌ها امروز نیز مانند دهه شصت به تربیت مخاطبان بپردازند. با آنها در تولید محتوای خبری همراه شوند و باعث هم‌افزایی شوند.

وی در پایان گفت: نتایج اولیه رتبه بندی ۶۷۵ سایت خبری شرکت کننده در این دوره رتبه بندی، طی امروز اعلام می شود که توسط مدیران مسوول قابل اعتراض و اصلاح است.

گفتنی است؛ احسان‌الله حجتی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، دکتر یونس شکرخواه و خانم دکتر رفعتی، اساتید ارتباطات، بیژن مقدم مدیر مسئول پایگاه خبری الف، مسعود فاتح مدیر مسئول پایگاه خبری سیتنا، حبیب عباسی سردبیر پایگاه خبری شفقنا و علی اصغر شفیعیان سردبیر پایگاه خبری انصاف نیوز، شش عضو جهارمین کمیته‌ی رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری هستند.

خبرنگار: زهرا طاهری
عکاس: فریناز موسوی

سیتنا 1
2020-10-27 12:02

افزودن دیدگاه جدید