کد مطلب: 

250342
تشدید اقدامات ضدکرونایی در کشورها و هشدار WHO نسبت به افزایش شدید موارد ابتلا
بیشتر کشورها در سراسر جهان در حالی اقدامات خود برای مقابله با کروناویروس را تشدید کرده اند که سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز نسبت به افزایش شدید موارد ابتلا هشدار داده است.
تشدید اقدامات ضدکرونایی در کشورها و هشدار WHO نسبت به افزایش شدید موارد ابتلا

به گزارش مدیکال اکسپرس، تعدادی از کشورها از روز گذشته (شنبه) اقدامات ضد کرونایی خود را تشدید کرده اند. به طور مثال در فرانسه ساعات منع تردد افزایش یافت و بلژیک اقدامات دیگری را تعیین کرده است. همچنین تعداد فوتی های کروناویروس در آلمان از ۱۰ هزار نفر فراتر رفته و ایالات متحده از شناسایی ۸۰ هزار مورد جدید ابتلا طی یک روز خبر داده است.

در بروکسل، پایتخت بلژیک هم ساعت منع تردد یک ساعت افزایش پیدا کرده و تست کرونای رئیس جمهوری لهستان مثبت اعلام شده است.

سازمان جهانی بهداشت نسبت به افزایش شدید موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ هشدار داده است که می تواند توانایی نظام سلامت برای مقابله با این همه گیری را مورد تهدید قرار دهد.

هرچند خستگی و فشار ناشی از انزوای اجتماعی و مشکلات اقتصادی با اعمال محدودیت‌های بیشتر با مخالفت مردم شهر ناپل در ایتالیا همراه بوده و موجب درگیری میان معترضان و پلیس این کشور شده است.

در ایالات متحده آمریکا نیز کروناویروس موضوع اصلی مناظره اخیر انتخاباتی دو نامزد ریاست جمهوری این کشور بوده است. طبق اعلام دانشگاه جانز هاپکینز در مدت ۲۴ ساعت ۷۹ هزار و ۹۶۳ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا شناسایی شده هرچند که تعداد روزانه موارد مرگ و میر بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ مورد ثابت مانده است.

همچنین فرانسه پس از اسپانیا پنجمین کشوری است که تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ را بیش از یک میلیون نفر اعلام کرده است و دولت این کشور محدودیت تردد شبانه را بیشتر کرده است.

روز جمعه تدروس آدهانوم قبریسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که بسیاری از کشورها با افزایش قابل توجه مواد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ مواجه هستند که می تواند به اتمام ظرفیت بیمارستان‌ها و بخش‌های مراقبت ویژه منجر شود.

وی گفت: به رهبران کشورها تاکید کرده‌ایم تا به منظور پیشگیری از مرگ و میرهای بیشتر، اقدامات فوری در نظر گیرند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2020-10-25 11:20

افزودن دیدگاه جدید