کد مطلب: 

249852
چگونه تاریخچه‌ی فعالیت‌های خود را در گوگل ببینم و حذف کنم؟
گاهی اوقات می‌خواهیم از فعالیت‌هایی که در گوگل داشتیم اطلاع داشته باشیم یا شاید چیزی را از تاریخچه‌ی گوگل خود حذف کنیم.
چگونه تاریخچه‌ی فعالیت‌های خود را در گوگل ببینم و حذف کنم؟

به گزارش سیتنا، در ادامه ما به پاسخ  این سوال که چگونه میتوانیم این کار را انجام دهیم میپردازیم.

1. آگاهی‌دهی به کاربران اینترنت: گوگل همه‌ چیز را درباره شما می‌داند
در ابتدا بهتر است بدانید، گوگل با استفاده از نرم‌افزارهایی که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، اطلاعات دریافت می‌کند. این اطلاعات درباره اینکه الان شما کجا هستید و به کجا می‌روید (گوگل مَپ)، نیازهای شما در زمان‌های مختلف (سرچ گوگل)، محل زندگی و محل کار شما (دسترسی به لوکیشن و تخمین حداکثر زمان اقامت شما در محل) و غیره، می باشند. در واقع ممکن است گوگل یک سیستم پشتیبانی اطلاعات نیز داشته باشد؛ ولی می‌توانیم با شناسایی و حذف تاریچه و اطلاعات خود از گوگل، دسترسی به اطلاعات خود را سخت‌تر کنیم.

۲. چطور فعالیت‌های خود را در گوگل ببینیم؟
ابتدا چک کنید که گوگل شما شخصی‌سازی شده است یا خیر (یعنی گوگل به واسطه جیمیل یا شماره تلفن، شما را می‌تواند شناسایی کند). اگر شخصی‌سازی کردید، کلمه ((Google My Activity)) را سرچ کنید. 

صفحه را به پایین بیاورید تا گزینه ((internet history)) را مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید. حالا شما می‌توانید هر فعالیت اینترنتی که توسط گوگل انجام داده اید را مشاهده کنید.

۳. چطور چشمِ گوگل را از خود برداریم؟
قدم اول: این اتفاق خوبی است که گوگل دیگر اطلاعات شما را ذخیره نکند. برای این فرآیند تنها کافی است به گزینه ((My Google Activity)) و سپس به ((Activity Controls)) بروید. گزینه  ((Web & App Activity)) را خاموش کنید.

قدم دوم: روی گزینه ((Pause)) کلیک کنید.

قدم سوم: برای اینکه دیگر گوگل از شما تاریخچه‌ای را ثبت نکند، بهتر است در آخر روی گزینه ((Delet Activity by)) کلیک کنید.

قدم چهارم: در آخر هم روی گزینه ((All time)) کلیک کنید. دیگر گوگل از فعالیت‌های شما در فضای اینترنتی خود، تاریخچه‌ای ثبت نمی‌کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2020-10-08 23:16

افزودن دیدگاه جدید