کد مطلب: 

248758
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، خبر داد:
تدوین طرح دو فوریتی مجلس به‌منظور تأمین سخت‌افزار آموزش مجازی برای ۳.۵ میلیون دانش آموز/ ارائه‌ی این طرح در راستای تحقق عدالت آموزشی در کشور
از آنجاکه بر اساس اعلام رسمی وزارت آموزش و پرورش حدود 3.5 میلیون دانش آموز امکانات سخت‌افزاری برای دسترسی به شبکه‌ی شاد ندارند، یک عضو کمیسیون آموزش مجلس از تدوین طرح دو فوریتی به‌منظور تأمین سخت‌افزار آموزش مجازی برای این تعداد دانش آموز خبر داد.
تدوین طرح دو فوریتی مجلس به‌منظور تأمین سخت‌افزار آموزش مجازی برای ۳.۵ میلیون دانش آموز/ ارائه‌ی این طرح در راستای تحقق عدالت آموزشی در کشور

به گزارش سیتنا، احمد نادری عنوان کرد: بر اساس اعلام رسمی وزارت آموزش و پرورش حدود 3.5 میلیون دانش آموز هیچ امکاناتی برای دسترسی به نرم افزار شاد ندارند که برای آموزش این قشر بزرگ باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بر همین اساس در نظر داریم که سخت افزارهای مورد نیاز آموزش مجازی را برای حداقل 3.5 میلیون دانش آموز از محل هزینه خوابگاه‌هایی که تعطیل شده یا محل مالیات سیگار تأمین کنیم.

وی، این طرح را در راستای تحقق عدالت آموزشی در کشور دانست و گفت: با توجه به اینکه این طرح بار مالی دارد، محل هزینه‌ای آن نیز باید دیده شود تا این طرح دچار مشکل اصل 75 قانون مبنی بر تحمیل بار مالی به دولت نشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از به جریان افتادن این طرح در روز یکشنبه همین هفته در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: امیدواریم با تصویب دو فوریت این طرح در صحن بتوانیم جزئیات آن را در کمیسیون‌های تخصصی مجلس چکش کاری کنیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2020-09-11 23:39

افزودن دیدگاه جدید