کد مطلب: 

248757
خواستگار سابقی که مزاحم اینترنتی از آب درآمد
رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: خواستگار سابق که با گرفتن تصاویر مخفیانه از شاکی اقدام به تهدید و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
خواستگار سابقی که مزاحم اینترنتی از آب درآمد

به گزارش سیتنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتا استان بوشهر در تشریح این پرونده گفت: در پی وصول یک فقره پرونده قضایی به پلیس فتا مبنی بر تهدید و انتشار تصاویر و فیلم‌های خصوصی در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام در این راستا با توجه به اهمیت موضوع پرونده مقدماتی با هماهنگی و تعاملات لازم با مقام محترم قضایی، تشکیل و رسیدگی آن در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، تیمی از کارشناسان پی‌جوی جرایم سایبری پلیس فتا، موضوع را بصورت ویژه بررسی کردند و با مشاهده مستندات گردآوری شده، صحت ادعای شاکیه محرز شد و با هماهنگی قضایی، شناسایی هویت مجرم سایبری در دستور کار قرار گرفت.

این مقام سایبری ادامه داد: در اولین مراحل مشخص شد که فرد مزاحم، به خوبی از وضعیت خانه و خانواده شاکیه اطلاعات زیادی دارد که ظن مأموران را به آشنا بودن متهم تقویت کرد.

سرهنگ قاسمی بیان کرد: با پی گیری‌های خاص و ردیابی ادله دیجیتال مجرمانه، هویت اصلی گرداننده صفحه اینستاگرامی مجرمانه استخراج و با مشاهده اطلاعات بدست آمده، شاکیه اعلام داشت که این فرد مدتی پیش به خواستگاری وی آمده بوده و بعد از مدتی رفت و آمد به منزل آنها و صحبت با خانواده‌اش، به علت اختلاف نظر و عدم تفاهم، به خواستگاری وی جواب رد داده‌اند.

این مقام مسئول اظهار داشت: پس از هماهنگی قضایی، مجرم در مخفیگاه خود طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و تجهیزات رایانه‌ای و دیجیتال وی نیز کشف و جمع‌آوری شد که در بررسی تجهیزات نامبرده، تصاویر و فیلم‌هایی از حریم خصوصی شاکیه و خانواده‌اش، مشاهده شد. 

رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا سعی در گمراه کردن و قصد فریب پلیس را داشت که در مواجه شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده، لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف و اظهار داشت به علت اینکه در خواستگاری با جواب منفی روبرو شده، در هنگام تردد به منزل شاکیه و بصورت مخفیانه با گوشی تلفن همراهم از آنها تصاویری تهیه و با انگیزه انتقام، قصد انتشار این تصاویر را داشته‌ام و علی رغم اینکه هیچ نشانه ای از هویت من در مشخصات پیجم نبوده، توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدم، لذا در نهایت پرونده تکمیل و به همراه متهم برای ادامه سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.

این مقام سایبری در استان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: براحتی به گفته‌های افراد غریبه اعتماد نکنند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک یا تهدید توسط مجرمین و اخاذان اینترنتی، موضوع را سریعاً به نزدیکترین پلیس فتا محل سکونت گزارش  نمایند و یقین بدانند پاسخ مثبت به اولین خواسته مجرم سایبری، باعث اجبار به پذیرش خواسته‌های متعدد دیگر و آغاز لطمات جبران‌ناپذیر روحی و روانی می شود که بعضاً ممکن است با دستگیری متهم نیز، جبران نگردد. 

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی‌بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا است، خاطر نشان کرد: شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت www.cyberpolice.ir  مراجعه کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2020-09-11 23:30

افزودن دیدگاه جدید