کد مطلب: 

248716
تولید واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد متوقف شد
شرکت داروسازی بریتانیایی "آسترازنکا"(AstraZeneca) گفته آزمایشات واکسن کروناویروس را که در تولید آن با محققان دانشگاه "آکسفورد" همکاری کرده است، پس از بیمار شدن یکی از داوطلبان متوقف کرده است.
تولید واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد متوقف شد

به گزارش سیتنا و به نقل از نیویرک تایمز، شرکت آسترازنکا گفت که آزمایشات جهانی از جمله آزمایشات بزرگ مرحله آخر این شرکت برای آزمایش واکسنی که توسعه داده به دلیل بیمارشدن غیرقابل توجیه یک شرکت کننده در مطالعه، متوقف شده است. این واکسن که با کمک محققان دانشگاه "آکسفورد" ساخته شده است، به عنوان یکی از واکسن‌های مهم جهانی علیه ویروس کرونا شناخته شده است و تعلیق این آزمایش چشم اندازهایی را برای احتمال اینکه تا پایان سال این واکسن عرضه شود، کاهش می‌دهد.

آسترازنکا گفت که آزمایش را به طور داوطلبانه متوقف کرده و اجازه می‌دهد تا داده‌های ایمنی توسط کمیته‌ای مستقل بررسی شود. این شرکت در بیانیه‌ای از طریق ایمیل گفت: توقف آزمایشات یک عمل معمول است که باید هر زمان که بیماری بالقوه غیرقابل توجیهی در یکی از آزمایشات بر روی داوطلبان رخ می‌دهد، روی دهد.

جزئیات ماهیت این بیماری و زمان وقوع آن اعلام نشده است، اگرچه انتظار می‌رود حال شرکت کننده بهبود یابد.

طبق گزارشی از نیویورک تایمز که به فردی آشنا با این وضعیت استناد کرده، مشخص شد یک شرکت کننده ساکن انگلیس دچار "میلیت عرضی" شده است. میلیت عرضی یک سندرم التهابی است که بر نخاع تأثیر می‌گذارد و اغلب به دلیل عفونت‌های ویروسی ایجاد می‌شود. بنابراین گزارش هنوز مشخص نیست که آیا این بیماری مستقیماً پس از تزریق واکسن آسترازنکا ایجاد شده است یا خیر؟

این شرکت نیز از اظهارنظر در مورد این گزارش خودداری کرده است. به گزارش استات، تعلیق این آزمایش سایر آزمایشهای واکسن شرکت آسترازنکا را تحت تأثیر قرار داده است و همچنین محققان شرکت‌های مختلف که در حال انجام آزمایشات بالینی هستند نیز به دنبال نشانه‌هایی از واکنش‌های مشابه در داوطلبان هستند.

 تاکنون بیش از ۲۷.۵ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از آن میان نیز ۸۹۷ هزار و ۳۸۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. بیش از ۱۸.۵ میلیون نفر نیز بهبود یافته‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2020-09-10 23:30

افزودن دیدگاه جدید