کد مطلب: 

248179
رشد 36 درصدی معاملات تجارت الکترونیکی در سال ۹۸
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از رشد ۳۶ درصدی معاملات تجارت الکترونیکی در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ خبر داد.
رشد 36 درصدی معاملات تجارت الکترونیکی در سال ۹۸

به گزارش سیتنا، علی رهبری با بیان این مطلب، افزود: تعداد معاملات تجارت الکترونیکی در سال ۱۳۹۸ به 1.5 میلیارد عدد رسید.

وی با بیان اینکه متوسط مبلغ هر خرید الکترونیکی ۲۷۹ هزار تومان می باشد، تصریح کرد: این متوسط خرید افزایش ۴۹ درصدی در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن داشته است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در ادامه گفت: تعداد وب سایت های تجارت الکترونیکی در سال گذشته سیصد هزار عدد بوده که رشد ۱۱ درصدی نسبت به سال ۹۷ داشته است.

رشد 17 درصدی وب سایت های تجارت الکترونیکی دارای اینماد در سال گذشته

رهبری با اعلام اینکه ۲۱ درصد از وب سایت های تجارت الکترونیکی در سال گذشته دارای این نماد بوده اند، گفت: در این حوزه رشد ۱۷ درصدی را در سال 1398 نسبت به سال ۱۳۹۷ شاهد بودیم.

وی سهم شاغلان تجارت الکترونیکی از کل شاغلان را ۱۱ درصد در سال ۱۳۹۸ برآورد کرد و گفت: این میزان رشد ۸۳ درصدی را نسبت به سال ۱۳۹۷ داشته است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی افزود: حدود ۵۰ درصد از صاحبان کسب و کارهای الکترونیکی در گروه سنی بین ۳۰ تا ۴۰ سال قرار دارند.

رهبری تصریح کرد: همچنین بانوان سهم ۱۵ درصدی از صاحبان کسب و کارهای الکترونیکی را به خود اختصاص دادند.

وی در ادامه اضافه کرد: محدودیت های ناشی از شیوع کرونا ‌موجب تمایل دوچندان مردم به خرید غیرحضوری شده است و تجارت الکترونیکی را یک ضرورت برای کاهش آثار منفی سلامتی کرونا و یک فرصت برای کاهش تبعات اقتصادی آن تبدیل نموده است

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در پایان بیان کرد: شیوع ویروس کرونا در اسفندماه گذشته موجب 3.4 برابر شدن ارزش معاملات الکترونیکی در مقایسه با اسفندماه 1397 شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-08-26 11:35

افزودن دیدگاه جدید