کد مطلب: 

247479
وزیر ارتباطات با تشریح روند پیگیری گران فروشی اپراتورهای تلفن همراه:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: اقدام اپراتورها در افزایش تعرفه‌های بسته‌های اینترنت خلاف و مصداق گران فروشی است. پرونده گران فروشی اپراتورها پس از تایید سازمان حمایت به تعزیرات ارسال و دادگاه برگزار شد. طی روزهای آتی حکم تعزیرات صادر خواهد شد و ما هم اختیارات قانونی را برای برخورد با این تخلفات اخذ خواهیم کرد.
(فیلم) اقدام اپراتورها در افزایش تعرفه‌های بسته‌های اینترنت، خلاف و مصداق گران فروشی است/ طی روزهای آتی حکم دادگاه تعزیرات پیرامون این تخلف اپراتورها صادر خواهد شد/ اختیارات قانونی را برای برخورد با این تخلفات اخذ خواهیم کرد

به گزارش سیتنا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران درباره گرانی بسته‌های اینترنت اپراتورهای تلفن همراه، گفت: اقدام اپراتورها در افزایش تعرفه‌های بسته‌های اینترنت خلاف و مصداق گران فروشی است و سازمان تنظیم مقررات به استناد اختیارش جریمه دو میلیارد تومانی اپراتورها را انجام داد.

او افزود: ظاهراً این اختیارات کفایت نکرد و ما طرحی را به دولت ارائه کردیم تا اختیارات این سازمان افزایش پیدا کند و مشکلی که اخیراً در خصوص اپراتور‌ها ایجاد شد به دلیل خلأ ابزار مناسب بود و این اپراتور‌ها گران فروشی را ادامه دادند.

آذری جهرمی بیان کرد: از دید ما گران فروشی اپراتور‌ها هیچ توجیهی ندارد و منطقی پشت آن نیست، سازمان تنظیم مقررات پرونده گران فروشی و شکایت از اپراتور‌ها را به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارسال کرد و این سازمان اصل گران فروشی اپراتور‌ها را تأیید کرد و به تعزیرات فرستاد.

وزیر ارتباطات گفت: دادگاه تعزیرات برگزار شده و آخرین دفاعیات اظهار شده و حکم آن اعلام خواهد شد. ما هم ابزار‌ها و اختیار‌ات لازم را از دولت اخذ خواهیم کرد و بدیهی است که باید مبالغ اضافه به مردم بازگردد و با اپراتور‌ها به دلیل این گران فروشی برخورد خواهد شد.

او ادامه داد: ما به گران فروشی اپراتور‌ها واقف هستیم، اما در فضای احساسی با آن برخورد نمی‌کنیم در حالی که می‌توانیم محدودیت‌هایی را برای آنها اعمال کنیم، اما این امر باعث کاهش کیفیت خدمات برای مردم خواهد شد و ما نمی‌خواهیم که چنین اتفاقی بیفتد.

آذری جهرمی گفت: ما از ابزار‌های قانونی خود استفاده خواهیم کرد، بنابراین مردم بدانند که ما پیگیر این موضوع بوده و به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آییم و به این تخلف واقف هستیم، چراکه با شروع سال تحصیلی، فشار به مردم ناعادلانه خواهد بود و بالا بردن بی‌ضابطه تعرفه اینترنت مورد تأیید ما نیست.

دسته بندی: 

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه